Valorant Silahı Sol Ele Alma Nasıl Yapılır? Var Mı?

0
151
Valorant Silahı Sol Ele Alma

Valorant son zamanlarda getirdiği yeni güncellemeler ile oldukça dikkat çekmişti. Ancak bazı oyuncular Valorant silahı sol ele alma konusunda sorun yaşadıklarını bildirmişlerdi. Silahlarının sağ konumda olması oyuncular için alışılmadık bir durum olmuştu. CS gibi oyunlarda silahını sol tarafa alan oyuncular bunun çözümlerini aramaya başladı. Biz de bu sorunu inceleyeceğiz.

Valorant Hakkında Genel Bilgi

2020 senesinde ücretsiz olarak piyasaya çıkış yapmış olan FPS video oyunu Valorant ülkemizde de oldukça ilgi toplamayı başarmıştı. Unreal Engine 4 oyun motoru ile geliştirilen oyun Riot Games tarafından yapıldı. Farklı karakter ve oynanış mekanikleri ile diğer FPS oyunları arasında bir ayrılık barındırdığını belli etti. Riot firmasının ilk FPS oyunu olmasına rağmen oyunculardan gayet güzel geri dönüşler almayı başardılar. Şu anda sadece Windows platformu üzerinden oynama imkanı olsa da yakın zamanda diğer platformlara çıkacağını düşünüyorum. Ayrıca Riot Games tarafından geliştirilen LOL Mobile Ne Zaman Çıkacak? (League of Legends Wild Rift) isimli yazımıza da bir bakmanızı öneririm.

Valorant Silahı Sol Ele Alma

Valorant Ayarları

Oyun içerisinde oldukça güzel biçimde detaylandırılmış bir ayar menüsü bulunmakta. Bu menüden hem grafik ayarlarını hem genel ayarları veya ses ayarları gibi önemli ayarları rahat bir biçimde ayarlayabiliyorsunuz. Grafik konusunda çözünürlük olarak ve grafik kalitesi olarak ayarlarınızı yapabilirsiniz. Ses ayarlarını her tür için ayrı ayrı biçimde ayarlayıp ses kasma oranınızı artırabilirsiniz. Özel bir konu olarak Aim yani Crosshair ayarlaması konusunda çok detaylı ve başarılı bir sistem oluşturulmuş. Aim görünümünde renk, kalınlık, noktalı, genişlik, ve çevre çizgileri olarak gayet kolay şekilde kendi açınıza göre kişiselleştirerek daha kaliteli bir oynanış elde edebilirsiniz. İsterseniz oyunda bulunan kontrol tuşlarını değiştirip daha kolay kullanabileceğiniz hale getirme imkanına sahipsiniz.

Valorant Silahı Sol Ele Alma

Silah klasik halinde bulunurken hep sağ tarafta durmaktadır. Aşağı yukarı tüm FPS oyunlarında klasik biçimde silah sağda durmaktadır. Ancak CS GO bu soruna çözüm olarak kod ile silahın yerini sağ taraftan sol tarafa alabilirsiniz. Valorant oyununda ise şu anda bu konu hakkında bir ayar veya farklı seçenek bulundurmuyor. Tahminen gelecek güncellemeler de bu özellik eklenecektir. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=al25mVncB_s

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here