Valorant Split Haritası Oynanış Taktikleri

0
164

Valorant Split haritası çokça merak edilmekte. Oyuncuların çoğu bu haritanın karmaşıklığından dolayı ne yapacaklarını bilememekte. Oyuncuların bu kadar fazla sorun ile karşılaştığını gördüğümüz için biz de rehber tadında mükemmel bir içerik hazırladık. Ayrıca yakın zamanda Valorant Radyanit Puanı Nedir? isimli bir yazıyı sizler için hazırladık.

Valorant Split Haritası

Valorant haritalarının arasında en sevileni her halde Split haritası olacak ki bir çok oyuncu Split haritası hakkında araştırma yapmakta. Bildiğiniz üzere Valorant’ta 3 adet harita bulunmakta. Bunlar Bind, Haven ve Split adlı haritalar. Split haritası 2 adet Savunma/Saldırı bölümünden oluşan karmaşık bir harita olduğu için birçok oyuncu oynamakta zorlanmakta. Bu harita da en iyi şekilde oynayabilmeniz için sizlere belli başlı taktikler vereceğiz.

Riot Games Açıklama Yaptı!

Öncelikle bu harita yakın zamanda yenilenen haritalardan biridir. Önceki haftalarda Reddit‘te yayınlanan bir gönderi Split haritasında yer alan tırmanma halatlarının oyun içerisinde haksız avantaj sağladığı konusunda tartışmalara neden oldu. Çıkan bu tartışmalar sonucunda Riot Games’in geliştirici ekibi bir açıklama yaptı. Açıklama aynen şu şekildeydi:

Valorant Split Haritası Taktikleri
Riot Games, Geliştirici ekibi açıklama yaptı

 

”Büyük fark yaratan unsurlardan biri halat kullanarak yükselenlerin normal hareket ile aynı ivmeye sahip olmaması. Bu yüzden de neredeyse anında maksimum hareket hızına ulaşılıyor. Buna hareketin dikey bir eksende gerçekleştiği de eklenince sonuçta oldukça hızlı hissettiriyor”

Bu açıklamanın ardından Split haritasında ki halatlarda değişikliğe gidilmesi düşünüldü.

Valorant Split Haritası Oynanış Taktikleri

Bu harita da oyuncuların dikkat etmesi gereken birçok şey bulunmakta. Bildiğiniz gibi Valorant’ın tek teleport bulunmayan haritası Split’tir. Teleportlardan yararlanamayacağınız bu haritada dikkat etmeniz gerekenler ise şu şekilde:

  • Bu haritada rakiplerinizin Havalandırma ve Balkon taraflarından(yukarılardan) gelme olasılığı oldukça fazladır. Önceden emniyetinizi alınız.
  • Ayrıca haritada stratejik öneme sahip alanlardan biri Kanalizasyondur. Kanalizasyonu iyi değerlendirmelisiniz.
  • Kolayca mermi geçiren noktalar bu oyunda büyük bir öneme sahip. Split haritasında bu alan B bomba bölgesine giden uzun tünelin başında bulunmakta. Tünelin sol tarafında bekleyen rakiplerinizi, eğer ki oyuncu arka köşede duruyorsa duvardan vurabilirsiniz.
  • B bomba bölgesinde bulunan kolay mermi geçiren nokta da rakiplerinizi vurmak için sakın taarruz tüfeklerinden birini kullanmayın. Çünkü bu silahların delme oranı diğerlerine göre daha az.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here