Valorant sxstrace.exe Hatası ve Çözümü Nedir?

0
157
Valorant sxstrace.exe Hatası

Valorant sxstrace.exe Hatası ve Çözümü şimdi sizlerle. Bu sxstrace.exe hatası sadece Valorant oyununda karşımıza çıkmamaktadır. Bu hata birçok bilgisayar kullanıcısının karşısına çıkmakta. Peki bu hata nasıl mı çözülür? Korkmanıza gerek yok biz sizler için bu sorunu çözdük. İşte karşınızda Valorant sxstrace.exe Hatası ve Çözümü.

Valorant Sxstrace.exe Hatası Nedir?

Sadece Valorant oyuncularının karşılaşmadığı bu hata tam olarak nedir? gibi sorularla karşılaşmaktayız. Bu hatanın bir diğer adı ise “Uygulama yan yana yapılandırması doğru olmadığından başlatılamadı” hatasıdır. Bu hata bilgisayarınızın işletim sisteminde bulunan sxs Tracing Tools adlı programdan sorumlu bir Dll dosyasıdır. Bu hata bilgisayarınıza herhangi bir program veya oyun yüklediğiniz zaman karşınıza çıkan bir hatadır. Karşınıza tam olarak “ Uygulama, yan yana yapılandırılması doğru olduğundan başlatılamadı. Daha fazla bilgi için lütfen uygulama olay günlüğüne bakın veya komut satırı sxstrace.exe arasını kullanın.“ yazısı çıkacaktır. Böyle bir hata ile karşılaşıyorsanız bir şeyler ters gidiyor demektir.

Nasıl Çözülür?

Kısa Çözüm

İlk olarak bu hatanın nedenlerinden biri aşağı kısımda bulunanlardan birinin sisteminizde eksik olmasından kaynaklanıyor.

  • Visual C++ 2005
  • Visual C++ 2008
  • Visual C++ 2010

Sxstrace.exe hatası için bu dosyaların güncel sürümleri gerekmektedir. Maalesef bu dosyaların doğru olanını bulmak zor. Bu yüzden hepsini indirmeniz gerekmektedir. Bu nedenden bazı oyuncular işletim sistemlerinin 64 Bit olmasına rağmen 32 Bit sürümlerini de indirmek zorunda kaldı.

Uzun Çözüm

Bu sorunun genel nedeni olan Visual programlarında bir hata meydana gelmiş olabilir. Böyle bir senaryoda bilgisayarınıza uygun olan Visual programını indirip bir daha denemelisiniz. Unutmayın! İşletim sisteminin kaç bit olduğuna bakın, eğer 64 bit sisteminizde 32 bit bir program kullanıyorsanız 32 bit olan Visual programını tercih etmeniz gerekiyor. Bunun bazı nedenleri hem program ile uyumlu olması hem de Dll dosyalarının sebeplerinden dolayıdır. Bazen bu da yeterli olmaz. Yapmanız gereken bir işlem daha var. Visual programını kaldırdıktan sonra bir karışıklılık olmaması için Cclean programını yükleyin ve geriye kalan dosyaları temizleyin. Bundan sonra tekrar denemeniz gerekiyor. Hala daha devam ediyorsa DLL SUIT adlı programı indirmeniz gerekiyor. Bu sayede eksik dosyaları bulup System32 ye atacaksınız. Win + R ile çalıştır bölümünü açarak ”Regsvr32 %systemroot%\system32\sxstrace.exe” yazın ve çalıştırın. Bilgisayarınızı yeniden başlattığınızda sorun çözülmüş olması gerekiyor.

Umarım yardımcı olabilmişizdir. Ayrıca Twitch Rivals CoD Warzone adlı yazımıza da bakmayı unutmayın. Başka bir hata ile karşılaşırsanız sitemizde çözümleri mevcut. Başka bir yazıda görüşmek dileğiyle.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here