Valorant Val 40 hatası nedir? Nasıl çözülür?

0
143
Valorant Val 40 hatası neden alıyorum

Valorant Val 40 hatası nedir? Nasıl Çözülür? Riot Games’in bu yıl çıkarttığı FPS oyunu Valorant çıktığı zaman oyuncular tarafından beğenildi ve hızlıca popüler oldu. Ama maalesef ki Valorant çıktığı günden itibaren pek çok hatayla ve sunucu problemleriyle karşılaştı. Riot Games ise bu hataları çözmek için uğraşsa da bu hataları çözemiyor ve neredeyse her güncelleme ile yeni yeni hatalar patlak veriyor. Peki son çıkan hatalardan biri olan “Val 40” hatasının ne olduğunu, neden alındığını ve nasıl çözebileceğinizi sizler için araştırdık. Herkese keyifli okumalar.

Valorant Val 40 Hatası nedir?

Valorant Val 40 Hatası aldığınız zaman oyuna giriş yapamıyorsanız ve Valorant’ın giriş ekranında şu şekilde yazıyor;

Platforma bağlanırken hata oluştu. Lütfen oyun istemcisini yeniden başlat. Hata Kodu: Val 40

Valorant Val 40 hatası nedir

Valorant Val 40 Hatası nasıl çözülür?

Valorant Val 40 hatasını çözmek için yapabilecekleriniz şunlardır;

  • Oyunu kapatıp yeniden başlatmayı deneyin.
  • Sorun devam ederse Riot İstemcisini yeniden başlatmayı deneyin. Eğer Riot istemcisini nasıl yeniden başlatacağınızı bilmiyorsanız, Riot İstemcisi Nasıl Yeniden Başlatılır? Valorant Güncel Sorunlar! isimli yazımıza bakarak, kolayca Riot istemcisini yeniden başlatabilirsiniz.
  • Oyunu yönetici olarak başlatmayı deneyin.
  • Yönetici olarak başlatmayı denedikten sonra hala Val40 hatası almaya devam ediyorsanız, bilgisayarınızı kapatın. Biraz bekledikten sonra yeniden başlatın.
  • Sorun hala devam ediyorsa, modemi kapatıp reset atın. Biraz bekledikten sonra yeniden açın.

Bunlar sonucunda eğer hala hata almaya devam ediyorsanız, yapabileceğiniz iki şey kalıyor. Bunlar;

  • Hatanın başka oyuncular tarafından alınıp alınmadığını araştırmak. Aldığınız hata genel bir sunucu hatası olabilir. Riot Games gelecek bir güncelleme ile hatanızı çözecektir.
  • Eğer bu hatayı alan başka oyuncular yoksa yapabileceğiniz tek şey Riot Destek ekibine bilet atmaktır. Destek ekibi yakın zamanda biletinize geri dönüş yapacak ve hatanızı çözmek için size yol gösterecektir.

Valorant Val 40 hatası nasıl çözülür

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, sizler için Valorant Val 40 hatasını ne olduğunu ve nasıl çözebileceğinizi araştırdık ve yazdık. Eğer Valorant 1.14 Yama Notları paylaşıldı! isimli yazımıza bakmadıysanız, buradan bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here