Valorant Vanguard Başlatılamadı Hatası Kesin Çözüm

0
161
Valorant Vanguard Başlatılamadı Çözümü

Valorant kapalı beta erişimi birçok oyuncuya sunulmuş durumda fakat oyunun erken erişimde olması beraberinde birçok hatayı da getiriyor. Bu yazımızda da Valorant Vanguard Başlatılamadı hatası’nın nasıl düzeltileceğini aşağıda açıkladık. Valorant’ın şu anda büyük bir hata listesine sahip olması ve bazı hatalarla daha çok karşılaşılması bu hataları can sıkıcı hale getiriyor. Bu hatalardan biri Hata Kodu 43 ancak bu yazımızda, oyunu başlatmaya çalıştığınızda ortaya çıkan ‘Vanguard not initialized’ hatasına odaklanıyoruz. Oyun bu hatayla ilgili bir çözüm sunmamaktadır, bu nedenle bu mesaj geldiğinde ne yapacağınızı bilmemeniz sizin suçunuz değil. Bu yüzden size yardımcı olmak için bu hata üzerine araştırma yaptık ve birkaç çözüm yolu bulduk. İşte bazı çözüm yolları.

Valorant Vanguard Başlatılamadı Hatası Nasıl Düzeltilir

Oyun bu hatayla ilgili bir çözüm sunmamaktadır, bu nedenle bu mesaj geldiğinde ne yapacağınızı bilmemeniz sizin suçunuz değil. Bu yüzden size yardımcı olmak için bu hata üzerine araştırma yaptık ve birkaç çözüm yolu bulduk. İşte bazı çözüm yolları. Valorant Vanguard başlatılamadı hatası ortaya çıkıyor çünkü Riot’un hile karşıtı programı olan Vanguard, herhangi bir nedenden dolayı düzgün çalışamıyor. Vanguard Başlatılamadı hatasını düzeltirken denenecek birkaç farklı yol var.

İstemciye Yeniden Başlatın

Önce oyun istemcisinden çıkmayı ve yeniden başlatmayı deneyin. Bu, Vanguard yazılımınızın düzgün bir şekilde önyükleme yapmasını sağlar ve sorunu hızlı bir şekilde çözebilir. Ancak hata mesajı hala devam etmekteyse, Riot Vanguard’ı kaldırmanız gerekir.

Riot Vangurad’ı Kaldırın

Bunun için , “Program Ekle veya Kaldır” menüsüne gitmeniz, Riot Vanguard’ı seçip kaldırmanız gerekir. Ancak Windows’un daha eski bir sürümüne sahipseniz, resmi destek sayfasına gidip oradan yardım alabilirsiniz. Riot Vanguard’ı kaldırdıktan sonra, Valorant İstemcisini yeniden başlatın ve Riot, Vanguard’ı yeniden yükleyecektir. Yeniden yükleme işlemi tamamlandıktan sonra bilgisayarınızı yeniden başlatmanız daha etkili olacaktırSon olarak, Valorant’ı başlatın, giriş yapın ve yüksek ihtimalle hata düzelmiş olacaktır.

VGC Ayarını Açık Konuma Getirin

Bir diğer çözüm yolu ise Win+R ile “Çalıştır”ı açın. “msconfig” yazıp Hizmetler seçeneğine tıklayın. “Tüm Microsoft Hizmetlerini Gizle”ye tıklayın. Son olarak buradan da “vgc”yi bulup kapalı ise açık yapın. Bu aşamaları yapıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra Volarant’ı açarak hatasız ve sorunsuz bir şekilde oyunu oynayabilirsiniz.

Valorant Vanguard Başlatılamadı Nasıl Düzeltilir

Bu işlemden sonra hala sorun yaşıyorsanız, Valorant destek sayfasının en altına gitmenizi ve “Ticket Gönder” butonuna basıp sorununuzu açıklamanızı öneririz. Bu, Riot geliştiricilerine probleminizin ne olduğunu bildirecek ve size yardımcı olmalarını sağlayacaktır. Valorant ile ilgili haberler ve hata çözümleri için sitemize göz atmayı unutmayın 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here