Valorant VP Kodu Nasıl Alınır? Nasıl Kullanılır?

0
166
Valorant VP Kodu

Riot Games tarafından yapılan ekstra ödemelerden olan Valorant VP kodu konusunda detayların hepsini içeren bir rehber hazırladık. Bu kodları nereden alabileceğinizi ve nereye yazarak kullanılabileceğini anlattık. Hem de bu gelen VP kodu kullanımı ile neler satın alabileceğinize ve genel ücretlendirmeye değindik.

Valorant VP Kodu Nedir?

Tıpkı LoL içerisinde bulunan RP kodları ile aynı yapıya sahip olduğunu söyleyebiliriz. Genel anlamda para birimi olarak düşünebiliriz. Ancak bu kodu girince paranız gelmiş oluyor. Mikro ödeme olarak bilinen gerçek para ile oyun içerisinde bulunan para alma işlemi diyebiliriz. Bir çok oyun bu tarz mikro ödeme sistemine ve bunun kodu girilerek alınması sistemine sahip. Böyle kod ile satılmasının en büyük sebeplerinden biride her yerden ulaşılabilir ve rekabet sayesinde fiyat değişimi olması diyebiliriz. Bu sayede farklı yerlerden daha indirimli fırsatlar ile satın alarak ucuza getirebiliyorsunuz.

Valorant VP Kodu
Valorant VP Kodu

Kullanımı Alanları

Daha çok kozmetik alımında kullanılıyor ama farklı olarak Valorant içerisinde RP diye bulunan Radyanit puanı ile aralarında dönüştürme işlemi yaparak kullanılabilir. Onun dışında çeşitli yayıncılar nasıl Steam Cüzdan kodu dağıtıyorsa bu tarz Valorant yayıncıları da VP kodlarını dağıtıyorlar tabi çekiliş ile yapıyorlar. Farklı olarak turnuvalar düzenlenirken VP ödülünü teslim ederken kod olarak atılıyor. Bizimde içinde bulunduğumuz  7500 VP Ödüllü Turnuva hakkında olan yazıyı buraya bırakıyorum. Bir sonrakilerde sizde katılmak için takipte kalın. Kozmetik derken biraz daha detaya inecek olursak çeşitli desenler veya karakter sancakları tarzı içerikleri anlatıyoruz. Ayrıca bazı spreyler ve karakterlerin açılması için de kullanabiliyorsunuz. Silah aksesuarları da bu tarz içeriklere örnek verilebilir. Ekstra olarak bıçaklara veya bıçak desenlerine mağaza kısmından ulaşabilirsiniz.

Genel Ücretlendirme

İlk kısım olarak kodu aldığınız zaman oyun içerisinden VP üzerine basıp kod girme ekranından giriş yapıyorsunuz. Bu arada aşağı kısımda verdiğimiz fiyatlar ortalama fiyatlar ve farklı yerlere göre değişiklik gösterebilir.

  • Valorant 300 VP16 TL
  • Valorant 600 VP32 TL
  • Valorant 1250 VP64 TL
  • Valorant 2500 VP125 TL
  • Valorant 4400 VP 216 TL
  • Valorant 8400 VP400 TL

Ayrıca daha çok bu tarz kaliteli paylaşımları görmek istiyorsanız Instagram hesabımızı takip etmeyi unutmayın. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here