Valorant Yeni Ajan Geliyor! KİLLJOY İnceleme!

0
158
Valorant Yeni Ajan

Geçtiğimiz günlerde internette oldukça haberleri dolaşan ve Valorant oyununa yeni bir karakter geleceğinden bahisler okumuştuk. Bugün ise bu karakterin yayınlanmış olan yeni videosu hakkında bir inceleme yapacağız. Ajan yapısına ve karakterin kullandığı yeteneklere değineceğiz. Valorant yeni ajan ve oynanışı hakkında önemli bilgiler paylaşacağız.

Valorant Ajan Sistemi

Genel yapı itibari ile birazcık LOL yapısını andıran bir karakter ve özellik sistemi var. Belli başlı yapıda bazı karakterler ve bu karakterlerin biri ulti olmak üzere toplam dört yetenekleri olması en çok benzer yanlarından. Yapım olarak her tür karakterden bulundurmaya çalışılmış olsa da düellocu ağırlıklı bir karakter yapısına sahip. Düellocu dediğimiz kesim ise direk savaşan yani esas hasar vuran ajanlar. Yakın zamanda Reyna karakteri gelmişti. Bu karakterde bir düellocu karakteri olarak yapılmıştı. Yeni gelecek karakterde büyük ihtimalle ya destek ya da kontrol uzmanı olarak gelmesini tahmin ediyoruz.

Valorant Yeni Ajan

Valorant Yeni Ajanın Yapısı

Adı Killjoy olması beklenen bu karakter 4 Ağustos 2020 tarihinde oyuna ekleneceği söylendi. Net olarak dış görünüşü paylaşılmamış olsa dahi el yapısı ve renkli hareketlerinden anlaşılacağı üzere bir DJ ya da şarkıcı havasında olduğunu söyleyebiliriz. Hem el ve kol yapısından hem de hareketleri bakımından kadın bir ajan olarak gelme ihtimalinin yüksek olduğunu düşünüyoruz. Oldukça yeterli düzeyde bir hasara ve daha çok alan kontrolü odaklı saldırılara sahip olduğu için kontrol uzmanı olarak gelmesi muhtemel bir durum. Ayrıca bu renkli yapı ona daha dikkat yapıcı ve estetik bir yapı katacaktır.

Valorant Yeni Ajan Özellikleri

Bu ajanın en iyi alan kontrolü özelliği olan taret koyma özelliği olacak. Konum tutma konusunda oldukça elverişli bir yapı sunacaktır. Bu alan koruma konusunda robot tuzağı yeteneği sizin için oldukça kullanışlı olacak ve Cypher gibi karakterler için uyum sağlamanız için elverişli olacaktır. Diğer yeteneği ise bir tür bomba bırakmak hem yüksek hasarlı hem de alan hasarı olarak vuruyor. Omen karakterinin ışınlanmasını karşılamak için gayet kullanışlı olur. Ayrıca buraya Omen için ayrı bir rehber bırakıyorum bir bakın derim. Ultisi ise büyük alana baya hasar veren silah kullanmasını engelleyen duvar arkası vuran bir kurulumlu elektrik bombasıdır. Alansal kullanımda çok avantajlı olacaktır. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here