Valorant Yeni Güncelleme V1.05 – Yeni Karakter Killjoy

0
150
Valorant yeni güncelleme v1.05

Valonrant‘a gelen muhteşem detayları sizlere sunmaktan gurur duyuyoruz! Bu yazımızda sizlere Valorant Yeni güncelleme V1.05 detaylarını vereceğiz. Valorant’a yeni savaş bileti ile beraber gelecek olan yeni ajan Killjoy, Rozetler, Kısım kademeleri, Yeni rekabet modu sistemi, Özel oyun sunucu seçimi, Ölüm savaşı ve yeni oyuncu raporlama sistemi için yazımızı okumaya devam etmeniz yeterli.

Valorant Yeni Güncelleme V1.05

Oyunun açık betaya çıkmasından sonra gelen en büyük güncelleme olarak bu güncellemeyi gösterebiliriz. Güncelleme ile gelecek olan yeni savaş bileti ve yeni karakter bütün oyuncuları beklenti içine soktu. Genel olarak savaş biletini değinip karakterlerden bahsettikten sonra diğer yama notlarından bahsedeceğiz.

Valorant Savaş Bileti ile Gelen Skinler!

Yeni savaş bileti 3 çeşit skine sahip. Turuncu, kırmızı ve Siyah-mor olan bu skinlerden Vandal, Spectre, Ares, Shorty  ve son seviyedeki bıçak beta sürecinde var olan ancak şu an kulislerde telif sorunu sebebiyle oyundan çıkarıldığı iddia edilen yağmacı skinlerine oldukça benziyor. Oyun tüm oyunculara açıldıktan sonra herkes uzun süredir yağmacı skin seti hakkında konuşuyordu.

Valorant Yeni güncelleme V1.05

Beta sürecinde satın alım rekorları kıran bu skin setine benzeyen yeni bir set getirilmesi oyuncuları çok mutlu edecek gibi duruyor. 1000 VP karşılığında satılacak olan bu battle pass Türkiye’deki tüm oyuncular için yarın öğlen erişime açık olacak.

YENİ AJAN KILLJOY!

Mottosu ” Taktik, kaba kuvvetten üstündür” olan bu yeni ajan oyuncuların yeni gözdesi olacak gibi duruyor. Gelin biraz daha yakından inceleyelim.

Valorant Yeni güncelleme V1.05
ALARM BOTU

Menzili içine giren düşmanların peşine düşen bir robottur aynı zamanda Raze’in bombotuna benzer ancak sadece menzili içerisinde çalışıyor. Alarm Botu yalnızca hasar vermiyor aynı zamanda etki ettiği hedeflere geçici bir süreliğine x2 hasar vermenize yardımcı oluyor.

TARET

Yere düşmanlara ateş eden bir taret yerleştiriyor. Bu yetenek hem kill almasını, hem karşı takımı oyalamasını ve alanı savunmasını sağlıyor. Belki bu yetenek takım arkadaşlarının rotasyon yapması için zaman da tanıyabilir. Alan savunmasında neredeyse Cyper kadar hakimiyet sağlayabilecek bir ajan olduğu bu yeteneğinden oldukça belli oluyor.

NANOSÜRÜ

Yere bir bomba atıyor düştüğü yerde sessiz sessiz durur. Sonra bomba aktifleştirildiğinde düşman onun alanından geçerken sürekli canı eksiliyor.

TECRİT

8 saniyelik bir süre ile bunun etki alanına giren düşmanları yavaşlatıyor ve kitliyor. Zamanlamasını ayarlarken biraz dikkatli olmak gerekiyor. İmha edilebilir bir yetenek.

Valorant 1.05 yaması değişiklikler!

Death Match (Ölüm kalım savaşı)

Oyuna beta olarak yeni eklenen bu mod 10 oyuncunun birbiriyle savaştığı bir mod. 6 dakika içerisinde 30 öldürmeye ulaşan ya da süre sonunda en çok skora sahip olan kişinin kazanmış sayılacağı bu modda, karakterler size otomatik olarak atanacak. Hangi karakteri oynadığınızın bir önemi olmadığı bu modda karakterinizin yetenekleri olmayacak. Bu sayede oyuncular sadece nişan alma becerileriyle mücadele etmiş olacak. Her vurduğunuz rakipten can paketleri düşecek ve canınızı bunlarla doldurabileceksiniz.  Her ölümden 3 saniye sonra tekrar full zırh ile haritanın değişik bölgelerinde doğarak maça devam edilecek.

Rekabetçi modu

Valorant Yeni güncelleme V1.05
Oyuncuların derecelendirmeleri tamamen sıfırlanmayacak. Ancak 3 maç attıktan sonra tekrar görünür olacak. Güncelleme öncesi dereceniz ne ise onun 1 belki 2 derecelendirme altından tekrar seviyeniz güncellenecek ve seviye belirleme algoritmasındaki geliştirmeler sayesinde daha tatmin edici derecelendirme sistemi oyuna entegre edilecek. Arkadaş listenizdeki oyuncuların karşılaşma geçmişi görüntülenebilecek.

Özel oyun

Özel oyunlarda yeni gelecek sunucu seçimi ile düşük ping ile turnuvalar ve dostluk maçları oynanabilecek. Düşük ping ile keyifli maçlar yapmaya hazır olun!

Raze nerf (Raze kısıtlama)

Valorant Raze Nerf
Raze ajanı daha öncede kısıtlama almış olmasına rağmen. Yeni güncelleme ile ciddi oranda geriletildi. Patlayıcı çantanın hasarı 75 den 50 ye düşürüldü ve ulti hazırlanma süresi uzatıldı. Bunların dışında Raze ultisini çektiği sırada rakip oyuncuların ultinin nereden geleceğini görmelerini sağlayan bir eklenti yapıldı. Bütün bunlar doğrultusunda Raze karakterine çok ciddi bir kısıtlama yapıldığını söyleyebiliriz. Oyuna ve oynanışa etkisini önümüzdeki günlerde görebileceğiz.

Yeni VALORANT savaş bileti ile aynı anda gelecek olan yeni ajan Killjoy için detayları inceleyebilirsiniz Valorant Yeni Ajan Geliyor! KİLLJOY İnceleme!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here