Warband Krallık Kurma Nasıl Yapılır?

0
143
Warband krallık kurma

Warband krallık kurma hakkında bütün detayları ele aldık. Genel anlamda karakteriniz nasıl yönlendirip sağlam bir krallık kuracağınız hakkında önemli taktikler verdik. Ayrıca oyun içerisinde alternatif olarak krallık kurma yöntemlerine özel bir bilgilendirme kısmı da hazırladık. İşte tüm detaylar.

Warband Krallık Kurma

İlk kısım olarak ordu kurmayı ve benzeri işleri burada değil alt kısımda bulunan taktikler kısmında anlattığım için anlatmayacağım. Krallık kurmak için ilk ihtiyacınız olan şey ise tabi ki toprak olacak yalnız şunu hatırlatmalıyım ki eğer bir kralın buyruğu altında iseniz onun size tahsis ettiği topraklar krallıktan ayrıldığınız zaman sizin elinizden çıkacaktır. Bu nedenle ilk önce bağlı iseniz o krallıktan ayrılmanız gerekiyor. Daha sonra ise oyun içerisinde bulunan şehirlerden ya da kalelerden birini saldırıp almanız gerekiyor. Köy tarzı yerleri almanız krallık için yeterli olmayacaktır. Bahsini geçirdiğimiz toprağı aldıktan sonra size sunulan seçenek ile krallığınızı kurmak için seçenekler sunacak. Bunlardan başta gelenler ise isimi ve sancağı olacaktır daha sonra başkent üzerinden toprak dağılımı kısımlarına ulaşabiliyorsunuz.

Warband krallık kurma
Warband krallık kurma

Önemli Taktikler

Krallığınızı kurmadan önce en az yüz kişiden oluşan bir orduya ve deneyimli askerlere sahip olmalısınız. Bu sayede çoğu kalabalık orduyu bile yenebilirsiniz. Hem belli miktarda nam kazanırsanız ve ikna yeteneklerinizi geliştirirseniz başlardan politika konusunda daha başarılı olursunuz. Bir ayrıntı olarak şunu eklemem gerekiyor ki eğer küçük bir krallık kurarsanız çoğu krallık size savaş açıp toprağınızı elinizden almak isteyecektir. bu nedenle daha oturaklı gitmenizi öneririm. Özellikle düşmanımın düşmanı dostumdur taktiğini kullanarak daha başarılı bir yönetim yapabilirsiniz.

Alternatif Yollar

Oyun içerisinde bildiğiniz üzere bazı taht üzerinde sahibi olan kişiler bulunuyor bunlardan biri ile evlendiğiniz zaman onunla beraber mücadelelere katılarak krallığı kazanabilirsiniz. Yönetim sizin elinize kalmış olur ya da bir taht sahibi ile akrabalık kurup kendinizi taht için seçenek olarak gösterebilirsiniz. Warband krallık kurma hakkında olan yazımızın sonuna geldik. Ayrıca Mount and Blade II : Bannerlord hileleri hakkında olan yazımıza bakmanızı tavsiye ederim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here