Watch Dogs 2 Başlangıç Rehberi (Yapılması Gerekenler)

0
132
Watch Dogs 2 Başlangıç Rehberi

Watch Dogs 2 Başlangıç Rehberi (Yapılması Gerekenler) Başlıklı yazımızda Watch Dogs 2 oyununda başlangıçta nasıl bir yol izlemeniz gerektiğini anlattık. Elbette iyi biçimde anlamanız için sistemsel yapıyı ve oyun hakkında olan genel bilgileri anlattık. Son kısımda ise sizin yapmanız gerekenlere yer verdik. Ancak son kısmı anlamanız için sistemleri kavramanız gerekmekte olduğunu unutmayın.

Watch Dogs 2 Hakkında Genel Bilgilendirme

Watch Dogs serisinin şuanda piyasada bulunan son oyunu olan bu oyun, yakın zamanda kısa bir süre boyunca ücretsiz dağıtılmıştı. Aksiyon ve Macera temelli olan oyunumuz hem düz dalma ile hemde gizlilik ile oynayabileceğiniz bir oyundur. 2016 yılında piyasaya çıkmış olan oyunumuz çok fazla ilgi görmese de yeterli bir düzeyde oyun olarak tarihteki yerini almıştır. Oyun ilk çıktığı zaman Türkçe dil desteği getirmediler. Oyunda bir hikaye modu bulunduğu için arkadaşlarımızın çoğu Türkçe yama yapmaya yöneldi bu nedenle buraya bir yazı bırakıyorum. Başlarda GTA 5 için bir alternatif olacak onunla yarışacak denilse bile hiçbir zaman onun seviyesine çıkamadı.

Watch Dogs 2 Başlangıç Rehberi

Watch Dogs 2 Sistemleri Hakkında Bilgilendirme

Oyun mekanikleri olarak ya düz saldırı yapabiliyorsunuz ya da stratejik olarak hareket edip gizlice ilerleyebiliyorsunuz. Esas kurulu olduğu temel hackleme ve yazılım üzerine olduğu için oyunda oldukça bulmacalara denk gelme ihtimaliniz var. İster hack işlemi gerçekleştirerek ister düz dalma yöntemi ile ilerleyebiliyorsunuz. Mesela net hack tuşu var ve bu tuş ile hackleyebilceğiniz aletler veya edevatları rahat biçimde görebiliyorsunuz. Daha stratejik olarak oyunu oynayabiliyorsunuz. Ayrıca karakter özelleştirme seçenekleri ile çeşitlilik sağlıyorsunuz ve hack ile otoyollarda bile farklı etkileşimlerde bulunabiliyorsunuz.

Watch Dogs 2 Başlangıç Rehberi

Başlangıç olarak gizli gitmenizi ve hack işlemleri ile insanlardan para toplamanız sizin çok yararınıza olacaktır. Ayrıca başlangıçta kullanacağınız telefonda tüm uygulamalar açık olmaz ve bunları para ödeyerek açmalısınız. Zaten çok fazla bir ücret tutmuyor. Telefon üzerinden araba çağırma gibi işlemleri halletmeniz için bu uygulamalar önemli olacaktır. Polislerden kaçarken ise yollarda bulunan rögar kapakları işinizi oldukça kolaylaştırır. Polislerden kaçarken helikopter geldiği zaman GTA 5’de bulunan kaçış taktiklerini kullanabilirsiniz. Mesela tüneller veya üstü kapalı mekanlar örnek gösterilebilir. Eğer yazımızın yararlı bulduysanız yorumlarda belirterek başka oyunlar için hazırlamamızı sağlayabilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here