Witcher 3 8K Grafik Modu Göz Kamaştırdı!

0
45

Selamlar Oyunoxs takipçileri bugün sizlere geçtiğimiz günlerde yayınlanan Witcher 3 8K grafik modu tanıtacağız. Öncelikle bilmeyenleriniz için Witcher serisinden biraz bahsedelim.

Fantastik Dünyanın Pırlantası Witcher Serisi

Witcher evreni 1993’te  Leh yazar Andrzej Sapkowski’nin kaleminden doğmuştur. Bu seri 7 kitaptan oluşuyor. O zamanlar Polonya sınırları dışında pek de bilinmiyordu. 2007 yılında CD Projekt’in The Witcher’ı çıkarmasıyla beraber Witcher evreni Dünya’ya yayılmaya başladı. Ayrıca bu oyun CD Projekt’in doğduğu oyundur. 2011’de çıkan The Witcher 2 : Assasins of Kings ile kitlesini genişletmiş ama 2015’de çıkan The Witcher 3 : Wild Hunt ile bombayı patlatmıştır. The Witcher 3 birçok rekor kırmış ve gelmiş geçmiş en iyi oyunlardan biri olmuştur.9.7 Imdb puanıyla 3. , Witcher 3’ün DLC’si olan Blood and Wine ise 9.8 puanla 1. olmuştur. Dünyaya yayılan bu serinin Netflixe dizisi de çıkmıştır.

Witcher 3 8K grafik modu Blitz FX

Bu hafta yeni nesil konsol güncellemesinin ertelendiğini öğrendiğimiz The Witcher 3 için yeni bir mod yayınlandı. Hayranlar tarafından geliştirilen bu mod oyunun grafiklerinin üst düzey bir seviyeye getirerek yeni çıkmış bir oyun görünümüne soktu. Witcher 3 2016 yılında çıkmasına rağmen iyi grafiklere sahipti. Ama bu modla beraber 2022’de çıkmış üst düzey oyun seviyesine geldi. Bildiğiniz üzere Witcher evreni olağanüstü manzaralara sahip. Bir hayal etsenize 8K grafiklerle harmanlanmış Novigrad sokakları, Velen’in uçsuz bucaksız düzlükleri ya da Kaer Morhen’in eşsiz manzarası… Witcher evrenine bu şekide bakmak hangimizin hoşuna gitmez ki 🙂

Geliştiricinin  attığı videodan gördüğümüz üzere mod, oyunun ultra ayarlarının fazlasıyla üstünde ve gayet akıcı bir yapıya sahip. Üstelik 8K çözünürlüğün native olarak desteklenmesi, üst segment bir sistemde oyunu oynayanların daha fazla verim almasını sağlıyor. Oyunun mevcut sürümünü 8K monitörle çalıştırmak istediğinizde, oyundaki dokular bu kadar yüksek çözünürlüğü desteklemediği için daha düşük çözünürlükler görüyorsunuz. Yazımın başında belirttiğim gibi yeni nesil konsol güncellemesi ertelenmişti. Bu modun başarabileceklerini gördükten sonra konsol güncellemesinin PC ye kıyasla ne durumda olacağını hepimiz bekleyip göreceğiz.

Witcher 3: Wild Hunt 8K grafik modu incelememizin sonuna geldik. Sizlerde sisteminize  güveneniyorsanız  modu indirip oyun zevkinizi bir üst seviyeye taşıyabilirsiniz. Oyunoxs hepinize bol Witcherla günler diler…

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here