Yeni Batman Oyunu! Batman Gotham Knights…

0
113
Yeni Batman Oyunu! Batman Gotham Knights...

Yeni Batman Oyunu Batman Gotham Knights geliyor. DC Fandome etkinliğinde duyurulan ve Warner Bros. Montreal’in geliştirdiği Gotham Knights ne zaman çıkış yapacak? Gotham Knights oyununda hangi kahramanlar oynanabilir olacak? Oyunun türü ne olacak? Hangi platformlara çıkış yapacak? Sizler için araştırdık ve yazdık. Herkese keyifli okumalar.

Batman Arkham Serisinin Tarihi

Rocksteady Studios’un geliştirdiği Batman Arkham serisinin oyun dünyasına girişi ile süper kahraman oyunlarıyla ilgili çok fazla düşünce değiştirdi. Süper kahraman oyunları, genelde süper kahraman filmleriyle birlikte çıkan, aceleye getirilmiş ve ortalama düzeyde oyunlardı. 2009 yılında Batman Arkham Asylum ile her şey değişti. Gerek dövüş sistemiyle gerek karakterleri işlemeleriyle ve gerekse de hikayesiyle çok iyi eleştiriler alan Arkham Asylum, oyun tarihi için yepyeni bir sayfa açtı. Arkham Asylum’dan 2 yıl sonra gelen Batman Arkham City ise seviyenin çok daha üstüne çıktı. Açık dünyanın, çeşitli kötü karakterleriyle ve Catwoman’ın oynanabilir bir karakter olmasıyla beklentileri fazlasıyla karşıladı. Arkham City’den sonra gelen Arkham Origins’i Rocksteady Studios yerine Warner Bros. Montreal geliştirdi. 2013’te çıkan ve diğer Arkham serisi oyunlarından daha az sevildi ve daha az puan aldı. Ne kadar sevilmese de Arkham Origins’teki Deathstroke Boss dövüşü oyunun en harika anlarıydı. Rocksteady Studios’un Arkham Knight’la seriye geri dönmesi ve Batmobile’in seriye dahil olmasıyla beklentileri zirveye taşındı. Ama Arkham Knights’ın PC platformu için neredeyse bozuk çıkmasıyla birlikte oyunun puanları çok düştü.

Yeni Batman Oyunu! Batman Gotham Knights...

Yeni Batman Oyunu! Batman Gotham Knights…

Batman Gotham Knights bir erteleme durumu olmazsa 2021 yılında gelmesi bekleniyor (tam tarih verilmedi). Fragmanın başında haberlerde duyduğumuz “Bruce Wayne öldü” ve Batman’in Robin, Batgirl, Red Hood ve Nightwing’e bir “ölüm” mesaj bırakmasıyla “Batman’siz bir Batman oyunu mu yapmışlar?” dedirtse de hikaye ile birlikte Batman’i göreceğizdir. Fragman bu 4 karakterin oynayış farklılıklarıyla devam ediyor. Eski oyunlara nazaran bir seviye sistemi ve can barı eklenmiş. PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X için çıkışını yapacak olan Batman Gotham Knights için ayrıca 8 dakika civarında bir oynanış fragmanı da yayınlanmış durumda.

Yeni Batman Oyunu! Batman Gotham Knights...

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, Yeni Batman Oyunu Batman Gotham Knights için duyurulan her şey bu şekilde. Eğer PUBG Mobile’de Render Sorunu yaşıyorsanız bu yazımıza bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here