Yeni Türk FPS Oyunu Piyasaya Çıktı! SABOTAJ!

0
127
Yeni Türk FPS Oyunu

Geçtiğimiz Korona döneminde yayıncılar tarafından da tanıtımı yapılan yeni Türk FPS oyunu piyasaya çıkışını yaptı. Biz de çok merak edildiği için genel bir bilgilendirme yaptıktan sonra oyuna detaylı olarak değindik. Oynanış kısmında yapısını inceledik. Oyun içinde bulunan içerik ve kozmetik sistemine bir baktık. Şimdi detaylara geçelim.

Yeni Türk FPS Oyunu Hakkında Genel Bilgi

2020 Senesinin geçtiğimiz günlerinde piyasaya tanıtılan bu oyunun adı SABOTAJ olarak belirlenmiş. ZULA yapımından sonra insanlar P2W yani para öde kazan tarzı oyunlardan nefret etti. Hem de yeni olan oyun ZULA ile aynı tarzda FPS savaş oyunu olduğu için insanlar tercih edebilir. Bu tarz yeni yapımlar görmek Türkiye’de bulunan oyun piyasasının yavaş da olsa geliştiğini göstermesi oldukça güzel bir şey. ZULA hakkında detaylar için buraya bir yazı bırakıyorum bir bakın derim.

Yeni Türk FPS Oyunu

Oynanışı Hakkında Bilgiler

Genel anlamda ZULA içerisinde bulunan sistemle benzer. Elbette bu oyunların genel yapısı CS yani Counter Strike serisinden gelmekte. Sistemsel olarak vuruş hisleri ve silah yapıları farklı olarak tasarlanmış. İçinde bulunan silahlar çoğu oyunda aynı biçimde tasarlanmıştır. Tabii ufak tasarım farkları vardır. Grafik kalitesi olarak ZULA içerisinde bulunan grafiklere göre daha başarılı ve gerçekçi bir görüntüsü bulunuyor. Tepme sistemini CS kadar başarılı bulmadım ve bu oyunlardan hiçbiri CS’de aldığımız vuruş hissini vermiyor. Valorant dahi vuruş hissini başarılı bir biçimde ayarlayamamış.

Türk Oyunu Sabotaj

Oyun İçerisindeki İçerikler

İçerik olarak birkaç farklı mod getirecekler şu an normal mod var ama oyun daha açık betada olduğu için fazla oyun modu bulunmuyor. Kozmetik detaylandırma konusunda her silah için özel desenler ve eklentiler geldi. Kasa açarak yeni eşyaları her maç düşürme ihtimaliniz var. Yeni ekipman ve silah modelleri eklenecektir. ZULA’da bulunan sistem ise burada bulunan sistemden daha kötü bir yapıya sahip. SABOTAJ’da silahlara artı basma durumu yani para verip kazanma durumu yok. Sadece kazandığınız ya da aldığınız parayı kozmetik üzerine ve eklentiler üzerine harcama yapıyorsunuz. Bu nedenle ZULA’ya göre SABOTAJ oyununun daha çok tercih edileceğini düşünüyorum. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here