Assassin’s Creed Valhalla Tüm Oyunculara Duyuruldu!

0
106

Yeni bir Assassin’s Creed oyunu için bekleyenleri sevindiren haber yayınlandı.  Oyuncuların uzun süredir hakkında konuştuğu Assassin’s Creed Valhalla hikayesi hayata geçirildi. Oyun ile ilgili her şey serinin yapımcısı olan Ubisoft’un desteklediği bir Twitch yayınında açıklandı.

Assassin’s Creed Valhalla Çıkış Tarihi Belli mi?

Ubisoft henüz çıkış tarihi hakkında bir açıklama yapmadı ancak Ubisoft’a yakın kaynaklar bu oyunun 29 Eylül 2020 tarihinde piyasaya sürüleceğini tahmin ediyorlar. Ubisoft, yarın saat sabah 08.00’da (pasifik zaman dilimi) yeni oyunu için bir canlı yayın açacak. Bu yayında resmi çıkış tarihinin açıklanmasını umuyoruz ve şirket Valhalla için de bir tanıtım videosu yayınlayacak.

Valhalla Hikayesi Nasıl?

Yıllardan beri oyun dünyasında yerini koruyan Assassin’s Creed, aksiyon ve macera dolu senaryoları ile oyuncuları ekran başına  kilitlemeyi başardı. Seriye imzasını atan Ubisoft, Valhalla isimli yeni projesini farklı bir yol ile duyurdu. Bir fotoğraf düzenleme yayınında ortaya çıkan Valhalla için dolaşan söylentilerin doğru olduğu ortaya çıktı. Yayında sanatsal çalışmalar yapan ve Ubisoft adına çalışan “BossLogic” isimli bir yayıncı sürprizi patlattı.

Assassin's Creed Valhalla
Assassin’s Creed Valhalla Oyunu

Yayının son anlarında 50 binden fazla izleyiciyi şok eden Valhalla ismi ortaya çıktı. Yayından elde edilen bilgilere göre yeni oyunda İskandinavya bölgesinde geçecek. İskandinavya teması, Vikingler aracılığı ile işlenecek. Anladığımız kadarıyla Vikinglerin uzun teknelerine, Orta Çağ kalelerine ve yakın dövüşlere tanıklık edeceğiz. Yeni Assassin’imize milattan sonra 793 ile 1066 yılları arasında eşlik edeceğiz. Vikinglerin yaşam tarzı, hayatı, barbarlıkları gibi konuları kapsayan oyun büyük bir merakla bekleniyor. Oyunda England adı verilen bölgede yapacağımız yağmalar ve barbarlıklar da bulunacak. Yeni yer keşifleri yüksek kaliteli savaş animasyonları ve Vikinglere özel savaş stillerini de göreceğimiz oyun farklı krallarlar ile yapacağımız anlaşmalar ve savaşlar üzerine kurulu olacak. Vikings dizisinden aşina olduğumuz tanrı Odin ve kargalar bize yol gösterecek. Harita yine Vikings dizisindeki yerleşim yerine benzemekte.

Oyun büyük bir ilgi ile beklenirken daha fazla açıklama yapmayan Ubisoft oyunseverleri büyük bir heyecan içinde bıraktı. Yapacağı açıklamayı büyük bir heyecanla bekleyen oyunseverler serinin yeni oyununu çok sevmiş durumda.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here