Max Payne Remake Olarak Geri Dönüyor!

0
56

Selamlar sevgili Oyunoxs takipçileri. Son yıllarda remake haberlerine alışmıştık. Birçok eski oyun, yapımcılar tarafından tekrardan revize edilerek karşımıza çıkıyordu. Max Payne Remake de yolda gibi görünüyor. Bu oyunlardan bazıları;

*Final Fantasy VII Remake

*Diablo II: Resurecced

*Age of Empires II: Definitive Edition

*Crysis Remastared

Max Payne Remake

Bu oyunların yanı sıra geçtiğimiz günlerde sürpriz bir haberle zamanının en çok ses getiren ve hala daha unutulamayan oyunlarından olan Max Payne’nin remake haberiyle karşınızdayım.

max payne remake

Bildiğiniz üzere Max Payne, ilk ve ikinci oyunlarıyla birçok oyuncunun ilgisini çekmiş ve belli bir yaş kitlesinin yıllar boyu dilinde dolaşmıştır. Aynı zamanda mekanik ve dinamikleriyle de oyun dünyasına ciddi bir ses getirmiştir.

Max Payne Remake Tarihi Belli Oldu mu?

‘’Max Payne’e ne zaman remake gelecek?’’, ‘’Nasıl bir oyun olacak?’’ sorularınızı duyar gibiyim. Bu yüzden lafı fazla dolandırmadan hemen cevaplayalım.

Öncelikle şunu dile getirelim bu sürümler 3. bir oyun olarak karşımıza çıkmayacak. Serinin ilk iki oyunu remake edilecek. Bu değişiklikler paket olarak mı remake edilecek yoksa ayrı ayrı olarak mı sorusunun cevabı ise hala netleşmedi. Remake haberi her ne kadar kesinleşse de oyunların geliştirilme süreci daha yeni başladı. Yani bana kalırsa sonuçları görmemiz için uzun bir süre daha bekleyeceğiz gibi görünüyor.

‘’Peki bu oyunu kim geliştirecek?’’ sorusunun da cevabı tabii ki Remedy Entertainment. Fakat burada önemli bir ayrıntının altına çizmek istiyorum. Remedy, bu sürümün gelişimi için Rockstar ile anlaştığını da duyurdu. Hatta Rockstar bu konu hakkında şöyle bir paylaşım yaptı;

Remedy’deki arkadaşlarımız, orijinal Max Payne oyunlarını yeniden yapmak için bize geldiklerinde çok heyecanlandık. Remedy ekibinin yıllar içinde yarattığı çalışmanın büyük hayranlarıyız ve bu yapımların yeni versiyonlarını yapmak için sabırsızlanıyoruz.

Bu arada Rockstar’in imzasıyla beraber yapımın tamamen yeni dinamiklerle hazırlanacağını ve son nesle uygun olacağını da belirtelim.

Max Payne’i Hangi Platformlarda Göreceğiz?

Son bir ayrıntımız kaldı o da yeni yapımı hangi platformlarda oynayabilceğimiz. Öncelikle Pc’de oynayabilceğimizden hemen bahsedelim. Zaten bildiğiniz gibi Max Payne serisi Pc ile ön plana çıkmış bir oyundur. Bunların yanı sıra Xbox Series X ve S modelleri ile Ps 5 için de bir sürüm olacak. Böylece yeni nesil konsollar ile Max Payne evrenine dönüş yapmış olacağız.

 

Evet sevgili Oyunoxs takipçileri bugün sizlere hafızalarımızda efsaneleşmiş Max Payne remake’i hakkında konuştuk. Umarım yeni sürüm ile bir an önce kavuşuruz. Bir sonraki makalelerimiz de görüşmek dileğiyle. Kendinize iyi bakın, sevgiyle kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here