En Çok İndirilen Mobil Oyunlar Belli Oldu!

0
57

Selamlar sevgili Oyunoxs takipçileri. Oyun dünyasında son 10 yıldır köklü değişiklikle meydana geldi. Bu değişikliklerle paralel olarak günümüz itibariyle mobil oyunlar,  pc ve konsol oyunlarına rakip olmayı başardı. Mobil oyun firmaları aralarındaki rekabetin de etkisiyle, gerek ses ve grafiklerle gerek de oynanış hassasiyeti bakımından birbirinden farklı oyunları kullanıcılara sundular. Peki en çok indirilen mobil oyunlar hangileri oldu?

En Çok İndirilen Mobil Oyunlar

Sensor Tower, mart ayının en çok indirilen oyunlarını açıkladı. Listeye göre mart ayının şampiyonu Homa Games tarafından geliştirilen 28 milyon indirmeyle Merge Master oldu. Oyuna en çok ilgi gösteren ülke ise yüzde 38’le Hindistan oldu.

 

Liderin hemen ardından gelen oyun ise Garena Free Fire oldu. Geçtiğimiz ay şubat ayının en çok indirilen oyunu unvanını sahipken, mart ayında liderlik koltuğunu Merge Master’e kaptırdı. Hindistan, yine yüzde 35.5’lik bir oranla en çok ilgi gösteren ülke oldu. Bir ara herkesin telefonunda eksik olmayan ve popülerliği eskisi kadar olmasa da hala tam yitirmemiş olan Subway Surfers ise, genel indirmeler bakımından kendini gösteremese de uzun zaman ardından en çok indrilen oyun olarak App Store’de tekrar liderliğe sahip oldu.

Subway Surfers Hala Lider mi?

Subway Surfers +500 milyon indirmesiyle mobil oyun sektöründe en çok konuşulan oyunlardan biriydi. Taklitleri çıkmasına rağmen hiçbiri Subway Surfers kadar popüler olmamıştı. Uzun bir süre genel indirmelerde liderliğini korusa da gelişen mobil oyun dünyasıyla çıkan yeni popüler oyunlar, bu liderliğine perde çekmişti. Fakat uzun bir süre ardından Subway Surfers App store’de tekrar koltuğuna oturdu.

Mobil Oyun İndirmesi Kendi Rekorunu Kırdı

Mobil oyun sektörü, mart ayında 4.7 milyar indirme sayısına ulaştı. Geçtiğimiz yılın yine mart ayına göre ciddi bir artış göstermiş oldu. En çok indirme sayısı tahmin ettiğiniz gibi ciddi bir farkla Hindistan oldu. Hemen ardından birbirine yakın indirmelerle dikkat çeken ikinci sırada Amerika varken üçüncü sırayı da Brezilya paylaştı.

 

Evet arkadaşlar bugün mobil oyun dünyasından ve en çok indirilen oyunlardan bahsettik. Bunların yanı sıra hepimizin gönlünde taht kurmuş Subway Surfers’ında pastadaki payından da söz etmiş olduk. Kendinize iyi bakın, sevgiyle kalın.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here