CS GO Report Bot Nasıl Kullanılır? Ne İşe Yarar?

0
160
CS GO Report Bot Ne İşe Yarar

Bildiğiniz üzere CS:GO’nun ücretsiz olmasıyla beraber oyunda hile kullanan kullanıcı sayısı oldukça arttı. Bu hileciler oyun zevkinizi belki de tamamen bitecek noktaya getirdiler ve sürekli oyuncu reportlamaktan bıktırdılar. İşte CS GO Report Bot bu işe yarıyor.

CS GO Report Bot Nedir?

CS:GO oynarken neredeyse her oyuncu hileler ile karşılaşır. Gerek kötü hile sistemi olsun gerek oyun açıklarını iyice araştıran hackerlar olsun oyunda sürekli hile olma olasılığı oluyor. Oyun keyfinizi kaçıran bu hileciler belirli bir report sayısana ulaşmadıkları sürece de Owerwatch’a düşmüyor ve VAC Ban da yemediği için uzun bir oynama süresine sahip oluyor. Bahsettiğimiz bu sistem ise vereceğiniz oyuncuyu farklı farklı hesaplardan sürekli reportlayarak hile olarak düşündüğünüz kişinin Owerwatch’a düşmesini sağlıyor. Dediğim gibi bu sistem verdiğiniz oyuncuyu direkt olarak banlamasa da oyuncuyu sürekli report ederek izlemeye alınmasına sebep oluyor. Deneyimli Owerwatch izleyicileri ise reportlattığınız kişinin hile olup olmadığını belirleyip uygun bir karar veriyor.

 CS GO Report Bot Nedir

Report Bot’u Nasıl Kullanabilirim?

Öncelikle aşağıda verdiğim videonun açıklama kısmındaki Discord sunucusuna girmeniz gerekiyor. Ardından report etmek istediğiniz kullanıcının Steam İd’sini bulmalısınız. Sunucuda reportbot chatine girerek “!report steam profili” yazarak raportlamak istediğiniz kişiyi reportlayabilirsiniz. Bunu yazdığınız hesabı 11 bot tarafından reportladıktan sonra bir süre bekleyin ve Discord botu size bir geri bildirimde bulunacaktır. Bu bildirimde 11 kişi tarafından reportlandığını ve başarılı olduğunu yazacaktır. Aynı zamanda oynadığınız maçın report edilmesini istiyorsanız da CS:GO’ya girerek eski maçlarınızdan istediğiniz maçın URL’sini kopyalayın ve “!rapor steam profili maç url’si” şeklinde reportlatabilirsiniz.

Güncel Report Bot Var Mı?

Videoda gösterilen discord sunucunu araştırdım fakat güncel bir davet linkine ulaşamadım. Şu an için düzgün çalışan bir report bot olduğunu pek sanmıyorum ama bu yazıyı takip ederek güncel report bot olduğu zaman haberdar olabilirsiniz. Aynı zamanda CS:GO ve daha bir çok oyun ve indirimlerden haberdar olmak için sitemizin E-Bültenine abone olmayı unutmayın. İlginizi çekerse Mafia 1 Remake adlı yazımıza da göz atabilirsiniz. İyi oyunlar Oyunoxs okurları. Bir sonraki yazılarda görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here