VALORANT 1.07 Güncellemesi

0
117

FPS oyunlarına yeni bir soluk getiren VALORANT yeni bir güncelleme ile karşımızda. Radikal Vandal güncellemesi ile oyuncuları heyecanlandıran, Sage ve Killjoy oyuncularını üzecek, Breach oyuncularını ise saklandığı yerden çıkartacak bir güncelleme olan VALORANT 1.07 güncellemesine gelin yakından bakalım.

Valorant 1.07 Güncellemesi Ajanlar!
Valorant Güncelleme 1.07

Zayıflatmalar;

Sage

Bu karakter kadar Riot Games’ten kimse çekmedi. Valorant 1.07 güncellemesi ile de zayıflatılan Sage. Hem takım arkadaşlarını hem kendini iyileştirme miktarı 5 saniyede 100 den 60 a düşürüldü. Ayrıca yavaşlatan kürelerin yerde oluşturdukları alan  %30 azaltıldı. Sage karakteri ile ilgili tek sevindirici haber duvarının fiyatının 400 den 300 de düşürülmesi oldu,  ancak bununda bir bedeli oldu artık duvar kurulduğu ilk 3 saniye boyunca 400 güçte ondan sonra ise 800 dayanım gücünde olacak. Riot Games yapımcılarının her fırsatta Sage karakterini kısıtlamaya gitmesi bu karakteri daha önce söyledikleri gibi bu oyundaki ana iyileştirici karakter olarak görmemelerinden olabilir. Daha önceki sızıntılarda oyuna başka bir iyileştirici karakterin ekleneceği bilgileri gelmişti Sage karakterinin gücünün azaltılmasının sebebi bu iyileştirici karakterin yakın zamanda geleceğine işaret olabilir.

Killjoy

Oyunun son eklenen ajanı Killjoy birçok kişi tarafından fazla güçlü bulunmuştu. Bu nedenle karakterin Nanosürü isimli bombası ciddi derecede etkisizleştirilmiş oldu yeni yamada. Nanosürü bombasının vızıltısı artık daha uzak mesafeden duyulabiliyor. Eğer bunu duyamazsanız daha rahat görün diye görüntüsünde değişikliklere gidildi. Hâlâ etkisiz hale getiremezseniz patladıktan sonra kısa bir süre hasar vermeyecek ki böylelikle bombanın alanından kaçabilirsiniz. Tüm bunlardan kaçamazsanız da artık 60 değil 40 hasar veriyor ki bu güçsüzleştirme biraz fazla abartı olmuş gibi duruyor. Ciddi anlamda yavaş hareket eden ve oyunu bilmeyen bir rakip sadece bu bombadan yüksek hasar alacaktır. Killjoy sorunlu çocuğu taret ile bu güncelleme sonrası biraz barışacak gibi. Artık taret Sova’nın görüş okuna görünmüyor ve bir rakibi son gördüğü noktaya daha düzgün bir şekilde ateş ediyor.

Güçlendirmeler;

Viper

Zehir perdesi yeteneği artık o tur başlamadan yerleştirilebiliyor ve daha hızlı bir şekilde yükseltilebiliyor. Çürüme yeteneği ise artık takım arkadaşlarının canını eksiltmiyor. Viper’ın ini yeteneği kullanıldığında ise artık takım arkadaşları mini haritada kapladığı alanı görebilecek.

Breach

Breach bu Valorant 1.07 güncellemesi sonrasında artık tercih sebebi olan bir ajana dönüştü. Göz kamaştıran yeteneği (flash) sayısı 2 den 3 e çıkarıldı ve artık kuşanma süresi 0,6 dan 0,5 saniyeye düşürüldü. Zelzele yeteneği artık daha çabuk patlıyor. Tüm bunların üstüne sarsıntı yeteneği rakibi dürbünden çıkarıyor ve dürbün açmayı engelliyor tüm bunlar bir araya geldiğinde Breach ajanı artık hantallığından kurtulup, ciddi anlamda oyuna dahil olan tercih sebebi bir ajana dönüştü.

 Silah Güncellemeleri!

Valorant 1.07 Güncellemesi
Shorty
Menzili 9 metreden 7 metreye düşürüldü ve kafaya vuruş etkisi 3’den 2’ye düşürüldü.

Judge
Silahın fiyatı 1500’den 1600’e çıkarıldı ancak silahın gücü az miktarda düşürüldü.

Vandal
Gelelim fasulyenin faydalarına. Oyuncuların en çok tercih edilen iki silahından biri olan Vandal’ın ateş etme hızı artırıldı ve Phantom a yakın bir hıza sahip oldu. Aynı zamanda silahın hasarı 39 dan 40 a çıkarıldı. Bu geliştirmelerden sonra vandal silahı çok daha etkili bir hale geldi nişan (aim) konusunda iyi olan birçok oyuncu bu geliştirmeden memnun olacaktır.

Rekabet Güncellemesi!

Karşılaşmanın başında satın alma süresinde takımınızda oyundan düşen ve ilk tur boyunca geri gelmeyen bir oyuncu varsa ikinci turun başında sohbete “/yenile” yazarak yeniden oyun kurma oylaması yapılabiliyor. Takımdaki tüm oyuncularının oylamayı onaylaması gerekiyor.

Valorant Quantum karakteri ile ilgili yazımıza da göz atabilirsiniz;  VALORANT Quantum! VALORANT Yeni Ajan Geliyor mu?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here