CS GO Crosshair Yapma – Crosshair Kopyalama

0
165
CS GO Crosshair Değiştirme ve Kopyalama

CS GO son zamanlarda getirdiği yeni güncellemeler olsun, yeni kasalar olsun oyuna sahip çıkmaya devam ediyor. Yeni güncelleme ile CS GO Crosshair ayarlama ve başka oyuncuların crosshair’ını kopyalama özelliği getirildi. Bu gün en iyi crosshair şekilleri ve nasıl crosshair kopyalanır ondan bahsedeceğim.

CS GO Crosshair Nedir?

Crosshair silahın nereye yönelttiğinizi ve ateş ettiğiniz yeri gösteren ekranın ortasında bulunan ve oyuncunun dilediği gibi şekillendirebildiği imleçtir. CS GO, Crosshair olarak oyuna başlarken her oyuncu için seçilmiş olan default crosshair’i vermektedir. Fakat bu crosshair ile oynamak zor olduğu gibi can da sıkabiliyor. İşte bu yüzden crosshair nasıl değiştirilir ondan bahsetmek istedim.

Crosshair Nasıl Değiştirilir?

Öncelikle Cs Go’yu açın. Ardından karşımıza gelen oyun arayüzde bulunan ayarlar(options) butonuna tıklayalım ve ayarlar sekmesine gidelim. Karşınıza gelen sekme 5 adet bölüme ayrılmış durumdadır ve biz oyun sekmesini kullanacağız. Oyun sekmesine girdikten sonra aşağılara doğru inin ve Nişangah alt başlıklı bölüme gelin. Bu andan sonra oradaki ayarları kullanıp crosshairinizi büyültüp küçültme, ortasına nokta koyma, rengini değiştirme ve hareketli yapma gibi bir çok seçenek sizi bekliyor olacak. Gözünüze hoş gelen yani oyunda rahat görebileceğiniz vuruşlarınızı rahatlıkla ve kolaylıkla yapabileceğiniz bir Crosshair tasarlamanız sizin için çok önemli olacaktır.

CS GO Crosshair ile ilgili Her Şey

Eğer ki profesyonel oyuncuların crosshairlerini almak istiyorsanız bu sefer yapmanız gerekenler farklı olacak. Öncelikle yine ayarlara girip oyun sekmesine tıklamanız gerekiyor. En başta gelen kısımda Geliştirici Konsolu Etkinleştir ayarını evet olarak ayarlıyoruz. Sonrasında (é) tuşuna basarak konsola erişim sağlıyoruz. Ardından internete kullanmak istediğiniz profesyonelin ismiyle birlikte Crosshair diye aratın. Çıkan kodları konsola yapıştırın. İşte Crosshairiniz hazır.

Crosshair Nasıl Kopyalanır?

Öncelikle yapmanız gereken herhangi bir sunucuya -resmi CS GO sunucuları olmak zorunda değil herhangi bir topluluk sunucusu da olabilir- girmeniz. Girdikten sonra izleyici moduna geçmeniz veya öldükten sonra takım arkadaşınızı veya karşı takımdan birini izlerken beğendiğiniz Crosshairi seçmeniz ve kullanıcının ismini bilmeniz yeterli. Bu kısımdan sonra TAB tuşuna basılı tutun ardından mouse ile sağ click yapın. Seçtiğiniz Crosshair sahibinin üzerine tıklayıp en alttaki (crosshair sembolü) olan işarete tıklayınız. Crosshairi kopyalamış ve kullanıma hazır duruma getirmiş olacaksınız. Fakat unutmamanız gereken o anda kullandığınız Crosshair’in kayıtlı olmaması durumunda silinecek olmasıdır. Herkese iyi oyunlar 🙂 Eğer CS GO oynarken fps sorunu yaşıyor iseniz FPS artırma taktikleri ile ilgili yazımızı inceleyebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here