CS GO Ping Nasıl Düşürülür? – Neler Yapılmalıdır?

0
147
csgo ping düşürmek için yapılması gerekenler

Hepinize selamlar değerli OYUNOXS okurları, bugün günümüzün en çok oynanan FPS oyunlarından Counter Strike Global Offensive için cs go ping düşürme yollarından bahsedeceğim. Günümüzün en çok karşılaşılan sorunlarından birisi haline gelen ping sorununu aşağıda verdiğim şekilde çözmek mümkün. Ping düşmesinin yanı sıra fpsnizde de artma göreceksiniz. Lafı fazla uzatmadan hemen işe koyulalım.

Counter Strike Global Offensive ”CSGO” Nedir?

Counter Strike, Valve isimli şirket tarafından 1999 yılında Half Life’a bir eklenti olarak gelmiştir. Counter Strike: Global Offensive ise günümüzdeki en çok oynanılan Counter Strike oyunudur. Çıktığı ilk günden bu yana revaçta olan bu oyunun ismini duymamanız mümkün değil. Tüm dünyada oynanılan bu oyun tüm oyuncuların bilgisayarlarından geçmiş durumda.

CS GO Ping Nedir?

Ping bir süre çeşitidir. Sizin kişisel bilgisayarınız ile karşıdaki sunucu arasında yapılan veri paketi iletilmesi işinin oluşunda geçen süredir. Bu süre ne kadar az olursa oyundaki akıcılığınız o kadar fazla olur. Amacınız o süreyi az tutmak olmalı ve bu yazıdakiler cs go ping sorununuzu ortadan kaldırmaya çalışacağız.

CSGO Minimum Sistem Gereksinimleri

  • İşletim Sistemi: Windows® 7/Vista/XP
  • İşlemci: Intel® Core™ 2 Duo E6600 or AMD Phenom™ X3 8750 processor or better
  • Bellek: 2 GB RAM
  • Ekran Kartı: Ekran kartı 256 MB veya daha fazla olmalı ve Pixel Shader 3.0 desteğiyle DirectX 9 uyumlu olmalıdır.
  • DirectX: Sürüm 9.0c
  • Depolama: 15 GB kullanılabilir alan

 

Arkadaşlar hepinizin bildiği üzere CSGO çok oynanan bir oyun, çok oynandığı gibi aynı zamanda çok hatası da olabiliyor oyuncularında. Biz de elimizden geldiğince konularımızla sizin bu sorunlarınızı gidereceğiz. Şuanki konumuz ping üzerine, ping sorunu yaşayanlar için birtakım önerileri aşağıda bulabilirsiniz.

cs go ct resmi

CS GO Ping Düşürme

1-Arkaplanda çalışan tüm uygulamaları kapatın.

2- Steam’ı oyuna girince çevrimdışına alın.

3- Steam arayüzünü kapatın. Bu madde FPS’de arttırıyor.

4- Eğer ortak bir WI-FI kullanıyorsanız yani birçok kişi aynı WI-FI ağına giriyorsa gereksiz telefonlardan,bilgisayarlardan bağlantıları kesebilirsiniz.

5- Oyun içindeki ping aralığını belirleyin. Ayarlar > Oyun Ayarları kısmından ”kabul edilebilir en yüksek pinginizi” ayarlayabilirsiniz.

Evet değerli OYUNOXS okurları, cs go ping arttırma konusunda benim bildiklerim bu kadar. Eğer FPS sıkıntısı çekiyorsanız CSGO FPS ARTTIRMA YOLLARI isimli konumuzu da inceleyebilirsiniz. Oradaki maddeleri de okuyarak daha akıcı bir oyun deneyimi yaşayabilirsiniz. Başka bir konuda görüşmek üzere, sağlıkla ve özellikle bol oyunla kalın 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here