CS GO Rank Sistemi Nasıl İşliyor?

7
129

CS GO rank sistemi işleyişi birçok oyuncu tarafından merak edilen konulardan biri. Oyuncuların rank seviyesinin neye göre artırıldığı veya neye göre düşürüldüğünü çoğu oyuncu bilmiyor. Bu konu hakkında bilgi sahibi olmadıkları içinde körü körüne oynayarak yükselmeye çalışıyorlar. Biz de sizler için bu konuya ışık tutacak bir rehber hazırladık.

CS GO Rank Sistemi Nasıl İşliyor?

Öncelikle sizlere Rank sisteminin ne olduğundan bahsedeceğim. Rank sistemi, oyuncuları oynadıkları rekabetçi modu maçlara göre ayıran bir sistemdir. Bu sistem sayesinde normal oyuncular ile profesyonel oyuncuların maçlarda karşılaşmaması sağlanmakta. Bu sayede oyunda hiçbir oyuncu diğer bir oyuncuya ezici bir üstünlük kuramamakta. Bu da oyuncular arasında ki rekabeti artırmakta. CS GO oyuncularının çoğu Rank atlayabilmek için saatlerce rekabetçi mod da oynamaktalar. Ancak çoğu nasıl Rank atlanacağını bilmeden körü körüne oynuyor. Biz de sizler için CS GO rank sistemi işleyişinden bahsettik.

 Rank Sistemi’ni etkileyen faktörler

CS GO Rank Sistemi Nasıl İşliyor?
Aşağıdaki faktörler Rank sistemini etkilemekte

Oyun için de Rank sistemini etkileyen birçok faktör bulunmakta. Bu faktörleri şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Oyuncunun K/D/A Durumu: Rekabetçi maçlarda oyuncuların K/D/A durumu, yani Öldürme/Asist/Ölme durumu Rank Sistemini etkileyen faktörlerden biridir.
  • Tamamlanılan Görevler: Oyuncuların oynadığı maçlarda ki görevleri tamamlama ölçütü, Rank sistemini etkileyen faktörlerden biridir. Bu görevler bazen bombayı kurmak veya çözmek olurken bazen de diğer oyunculardan daha fazla adam öldürmek olabiliyor.
  • Rakip Takımın Rank Serviyesi: Takımlara oyuncular dağıtılırken bazen Rank seviyeleri tutarsız olarak denk gelebiliyor. Örneğin sizin takımınız genel olarak Nova oyuncularından oluşurken karşı takım MG (Keleş) oyuncularından oluştuğu taktirde oyunu kazanırsanız alacağınız puan daha yüksek oluyor. Kaybettiğiniz zaman ise daha az puan kaybediyorsunuz.
  • Oyun İçi Hareketleriniz: Oyun içinde yaptığınız hareketlerde Rank sistemine etki etmekte. Takım arkadaşlarınıza ateş açmanız veya oylama ile oyundan atılmanız Rank sistemi üzerinde kötü etkiler bırakmakta.
  • Atış İsabet Oranınız: Rekabetçi maçlarda rastgele etrafa sıktığınız mermiler yüzünden Rank atlayabilmeniz çok zor. Oyun içinde ki isabet oranınızın Rank sistemi üzerinde çok fazla etkisi bulunmakta.

Dikkat Edin!

Eğer Rank seviyenizi hızla artırmak istiyorsanız yukarıda bahsettiğimiz kurallara dikkat etmelisiniz. Bilinçli bir şekilde oynadığınız taktirde Rank Sisteminde üst sıralara çıkmamanız için hiçbir neden yoktur. Hepinize iyi oyunlar evde kalın 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here