League of Graphs Verileri Ne Kadar Doğru?

0
141
League of Graphs

Merhabalar herkese. Bugün League of Graphs ve türevleri sitelerin verilerinin ne kadar iyi olduğuna tekrar bakacağız. Bu sitelerden yardım alarak kendini geliştirmek mümkün mü? Gelin hep beraber görelim.

League of Graphs Nasıl Çıktı?

Bildiğiniz gibi günümüzde online oyunlara ilgi giderek artmakta. Hepimizin hayatında 1-2 saat olsa da bir online oyun tecrübesi olmuştur. Mesela League of Legends bu oyunların başında gelir. Riot Games’in geliştirdiği bu başarılı MOBA(Çevrimiçi çok oyunculu savaş arenası) gün geçtikçe popülerliğini artırıyor. 27 Ekim 2009 da piyasaya çıkmış bu oyun günümüze kadar birçok gerek ulusal gerek ise uluslararası turnuva düzenlemiş ve adını tüm dünyaya duyurmuştur. Tüm dünyada aylık 100 milyondan fazla aktif oyunucusu olan bu oyunda herkes üst liglerin hayalini kuruyor. Tabii bu oyunda lig atlamak pek de kolay değil. Acaba dünyada en çok oynan karakter ne? En fazla kazanma oranına sahip karakter kim? gibi soruların yanıtını bulmak tek başınıza biraz zor. Ya da karşınızdaki rakibin hangi kümede olduğunu ancak oyun sonu kontrol edebilirsiniz. İşte tam bu noktada League of Graphs gibi onlarca site oluşmuştur. Bu gibi siteler size oyun genelindeki istatistikleri ve düşman takım lig bilgisini hızlı ve kolay öğrenmenizi sağlar.

Genel Özellikler ve Arayüz Ekranı

Siteye girdiğimizde bizi direkt olarak en popüler istatistikler ile karşılaştırır, soldaki panelden de ayrıntılı bilgilerini gösteren bir arayüzle karşılaşırız.

  • Popüler Şampiyonlar
  • En İyi Şampiyonlar
  • Banlanan Şampiyonlar
  • [güncel yama sürümü] Yamasından beri kazanma oranı
  • En İyi Oyuncular

gibi. Ayrıca sihirdar arama yerine nick(oyun içi adınız)’ı yazarsanız kendinize ait bilgilere kolayca ulaşabilirsiniz.

league of graphs
League of Graphs Arayüz Ekranı

Profil Ekranı ve Genel Bilgiler

Profil ekranı gayet güzel ve kullanışlı. En üstte bireysel dereceniz ile ilgili bilgiler verilirken, hemen altında da son maçlarınız sıralanmış durumda. Bu iki ekranın ortasında da geçmiş sezondaki liginizi görebiliyorsunuz. Ekranın sağ tarafında (Dereceli, Tekli sıra, Flex(esnek), Normal ve Dereceli) olarak sınıflandırabileceğimiz şampiyon ayrıntılarını görüyoruz. Buradan hangi şampiyonu kaç kere oynadığımız ve kazanma oranlarımıza kolayca erişebiliyoruz. Ayrıca siteye yeni eklenen ”Porofessor” kısmından daha önceleri op.gg veya kassad.in gibi sitelerden alışık olduğumuz bir maç öncesi analiz bulunuyor. Karşınızdaki rakipleri buradan kolayca analiz edebilirsiniz.

League of Graphs

League of Graphs’ de Ayrıca;

Sitenin sadece League of Legends oyununa değil, TFT ve LoR gibi oyunlara da önem verdiğini unutmamak lazım. Sayfanın en üstünden o analizlere de erişebilirsiniz.

Umarım yararlı olmuştur. Bu arada League of Legends şifre değiştirme ile ilgi yazımızı okumadan geçmeyin. Kendinize iyi bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here