League of Legends Ligler

0
116
League of Legends Ligler

Selamlar değerli oyun severler. Bugünkü konumuz günümüzde oldukça popüler olan League of Legends oyunundaki lig sistemi olacak. LoL, Riot Games tarafından geliştirip 2009 yılında yayınlanan bir MOBA türü strateji oyunudur. Her rekabetçi oyunda olduğu gibi bu oyunda da ligler bulunmaktadır. Her oyuncu kendi yetenek sıralamasına göre League of Legends Ligler bölümünden bir lige yerleşir ve dereceli macerasına kendi liginden başlar. Hazırsanız LoL’deki liglere ve lig atlama taktiklerine bir göz atalım.

League of Legends Ligler

Bildiğiniz gibi 2019 sezonu ile gelen yeni dereceli sistemde 2 yeni lig eklenmiş bulunmakta. Bunlar Bronz ligi altına Demir ligi ve Şampiyonluk liginin altına Üstatlık ligi gelmiştir. Yeni lig(aşama)ler ile birlikte sıralama şu şekildedir;

  • Şampiyonluk (Challenger)
  • Üstatlık (GrandMaster)
  • Ustalık (Master)
  • Elmas (Diamond)
  • Platin (Platinum)
  • Altın (Gold)
  • Gümüş (Silver)
  • Bronz (Bronze)
  • Demir (Iron)

League of Legends Lig amblemleri

League of Legends Lig Taktikleri

Yukarıda da belirttiğimiz liglere tek tek ipuçlarını yazmaktansa 3 aşamada (düşük-ortalama-profesyonel) inceledik ve bazı ipuçlarını sizler için derledik. İsterseniz vakit kaybetmeden onlara da bir göz atalım.

Düşük (Demir-Bronz-Gümüş)

Bu liglerde bulunan ve yükselmek isteyen oyunculara başlıca tavsiyemiz her şeyden önce oyun bilgilerini geliştirmeleri ve takım arası iletişimlerini güçlendirmeleri olacaktır. Oyunda tek başına fark yaratabilecek roller ve şampiyonlarda ustalaşarak takımını zafere götürebilirsiniz.

Ortalama (Altın-Platin-Elmas)

Ortalama liglerde bulunan oyuncuların artık belli bir oyun bilgisine ve reflekse sahip olduğunu varsayalım. Buradan sonra ne yapabilirim diye düşünüyorsanız hiç kaygılanmayın. Bu liglerdeki oyunculara başlıca tavsiyemiz Metayı (yama notlarını) takip etmelerini ve dereceli girmeden önce antrenman modunda veya özel modlarda ısınmanızı öneririz. Özellikle Plat ve Elmas liglerinde takım savaşların önemi iyice artacağından kendinize yönelik değil, biraz da takımın ihtiyacını düşünerek şampiyon seçimi yapmanızı tavsiye ederiz.

Profesyonel (Ustalık-Üstatlık-Şampiyonluk)

Bu liglerdeyseniz zaten işi halletmişsiniz demektir. Yine de her gün düzenli oyun girerek reflekslerinizi canlı tutmak önemlidir. Ustalaştığınız roldeki şampiyon havuzunu oldukça geniş tutmak ve Espor sahnesinde gerçekleşen oyunları takip etmek yine size bir artı olacaktır. Bunun yanında sevdiğiniz profesyonel oyuncularının(Naru, Crystal, Japone, Ruvelius vb.)  yayınlarını veya videolarını takip edebilirsiniz.

Genel olarak League of Legends liglerden bahsettik ve başlıca lig atlama taktikleri verdik. Umarım yararlı olmuştur. Ayrıca LoL TFT Set 4 için detaylı bilgiyi ilgili yazımızdan alabilirsiniz. Kendinize iyi bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here