LOL Grafik Aygıtı Başlatılamadı Hatası Çözümü!

0
170
lol grafik aygıtı başlatılamadı hatası çözümü

Yılların oyunu olan ve çok geniş bir kitleye sahip League of Legends yeni güncellemeler ile sürekli geliştirilmekte. Bu yazımızda ise sizlere LOL grafik aygıtı başlatılamadı hatası için çözüm yollarını araştırıp derledik. Sorunun kesin çzöümü olmasa da bu yöntemler ile %90 olarak hatanın kalkabileceğini söyleyebiliriz.

League of Legends Tarihi

League of Legends kısaca (LOL) Riot Games tarafından geliştirilmiştir. Oyunun türkçe anlamı efsaneler ligidir. 27 Ekim 2009 tarihinde piyasaya çıkmıştır. Oyun Warcraft III haritası olan Defense of the Ancients örnek alınarak yapılmıştır. League of Legends Defense of the Ancients örnek alınarak geliştirilmiştir. Dota modundan farklı olarak oyunda “Rünler” sistemi vardır. Oyunda yeteneklere getirilen bir değişiklik Dota‘dan farklı olarak kullanılan şampiyonların yeteneklerine, alınan eşyaların katkılarını eklemesidir. Yani edinilen her eşya, sahip olunan yeteneklerin etkilerini artırmaktadır. Bazı yetenekler, edinilen eşyalardan %50-%60 olarak etkilenirken, bazı yetenekler ise eşyanın direkt olarak katkısını alabilmektedir. Oyunda 3 farklı oyun modu için geliştirilmiş 3 farklı harita da mevcuttur.

 lol grafik aygıtı başlatılamadı hatası

Sihirdar Vadisi League of Legends oyununun en çok oynandığı ve turnuvaların yapıldığı ana haritadır. Ayrıca bu haritada yapay zeka şampiyonlarını takımlara ekleyebilir veya yapay zekaya karşı oynayabilirsiniz. Uğursuz Koruluk Sihirdar Vadisi haritasıyla benzer özellikler taşımaktadır, 3. sezonun başlamasıyla bilgisayara karşı oynanabilir. Sonsuz Uçurum ARAM oyun modunda oynanan haritadır. Beşer kişilik takımlardan oluşur.

LOL Grafik Aygıtı Başlatılamadı Hatası Çözümü

Bu hatayı almanızın başlıca sebebi bilgisayarınızda bulunan ekran kartında sorun olması veya ekran kartı sürücülerinin güncel olmamasıdır. Başlıca yapmanız gereken işlem ise ekran kartı sürücülerinizi güncellemek olmalıdır. Ekran kartı sürücülerinin sürekli güncel tutulması sadece League of Legends için değil diğer tüm oyunlar için de gereklidir. Sürücünüzün güncel olmaması büyük sıkıntılara yol açabilir ve çoğu oyuna erişim sağlayamayabilirsiniz. Büyük olasılıkla sürücülerinizi güncelledikten sonra oyuna erişmekte sıkıntı yaşamayacaksınızdır fakat sorun hala devam ederse Riot Games’e E-post yoluyla ulaşıp sorununuz için çözüm arayabilirsiniz. Aynı zamanda Lol Yeniden Bağlan hatası alıyorsanız yazımıza göz atabilir ve sorununuz için kesin çözüm yolu elde edebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here