Valorant Hata Kodu 12

0
161

Son zamanların en çok oynanan 5v5 oyunu olan Valorant yeni çıkmasına rağmen büyük patlama yaşadı. Ancak oyunda oyuncuların sinirini bozan bazı hata kodları bulunmakta. Aslında bu hata kodları genel olarak çözümü kolay olan hata kodları. Bu yazımızda da sizlere Valorant Hata Kodu 12 ve bu hata kodunun çözümünden bahsedeceğiz.

Valorant Hata Kodları Anlamları

Valorant’ta yaklaşık olarak 30-50 arasında hata kodu bulunmakta. Bu hata kodlarından bazılarının çözümü aynı ve basit olup oyuncuyu yormamakta bazıları ise bir türlü çözülemeyip oyuncuları oyundan soğutmakta. Hata kodlarının oyunda bulunma sebebi ise bir hata ile karşılaştığınızda bu hatanın ne olduğunu kolayca anlayıp çözüme en kısa sürede varmanızı sağlamak için kategori amaçlıdır. Örneğin Valorant Hata Kodu 29 yazımızda bu kodun nasıl çözüldüğünden bahsediyoruz ve bu kod için kesin olan tek çözüm yolundan bahsediyoruz. Eğer bu hata kodları sınıflandırılmamış olsaydı kim ne hata aldığını bilmez ve internette bulunan bütün çözüm yollarını dener belki de daha kötü yerlere  sürükleyebilirdi aldığı hatayı.

valroant hata kodu 12

Valorant Hata Kodu 12 Çözümü

Eğer oyuna girdiğinizde hata kodu 43 ile karşılaştıysanız korkmayın. Bu hata kodunun anlamı “Bir sistem süre aşımına uğradı.” olmaktadır. Çözümü ise Riot İstemcisi’ni yeniden başlatmaktır. Gördüğünüz gibi bu hatanın çözümü diğer hata kodlarına göre gayet basit. Fakat sorun hala devam ediyor ise oyuna giriş yapmadan önce Windows Defender’ı ve Anti-Virüs programınızı kapatmanız gerekir. Son olarak da IP v6’yı kapatmanız gerekmektedir. Oyundan çıkış yaptıktan sonra Windows Defender ve Anti-Virüs programını geri açmayı unutmayın.

Hata Kodu Çıkmaya Devam Ediyor

Verdiğimiz çözüm işe yaramadı veya farklı bir hata kodu almaya başladıysanız sitemizde bulunan diğer hata kodları için yazılara göz atabilirsiniz. Ancak hata kodu aynı ise bu sefer bizim elimizden gelen bir şey olmuyor ve durumu Riot Games’e anlatmanız ve çözüm beklemeniz gerekiyor. Biraz sıkıcı gibi dursa da oyuncularına değer veren Riot Games bu açılan yardım ticketlarına en kısa sürede dönüyor ve size olabildiğince yardımcı olmaya çalışıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=L9SZgedupo4&ab_channel=BayBaffi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here