VALORANT YAMA NOTLARI – Güncel Yama Notları (4.07)

0
43
Valorant yama notları

Selamlar sevgili Oyunoxs okurları. Günümüzün en popüler oyunlarından olan Valorant’ın 4.07 yamasıyla oyuna getireceği yenilikler belli oldu. Valorant yama notlarında Küçük bir güncelleme bizleri bekliyor. Çok büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan Valorant oyununa gelen yeni güncellemeye gelin yakından bakalım. İşte karşınızda VALORANT yama notları:

VALORANT Yama Notları – SUNUCU GÜNCELLEMELERİ

4.07 yamasıyla Latin Amerika’ya yeni bir sunucu eklendi. Bu bölgedeki oyuncular için ping problemlerinin azalacağını gösteriyor.

SİLAH GÜNCELLEMELERİ

Bulldog ve Stinger silahlarıyla yakınlaştırılarak nişan alındığında ateş etme girdisi gecikmeli olarak uygulanacağını görüyorum. Silahı göz hizasına getirmeden önce seri ateş modundaki isabetlilik iyileştirmelerinden faydalanamayacaksınız. Yani nişan alınırken atışlarınız biraz daha sekecek gibi duruyor. Seri ateş moduna zamanında almanın önemli olacağı gözüküyor. Tam otomatik veya nişansız modda hala anında ateş edebilirsiniz.

Valorant yama notları

AJAN GÜNCELLEMELERİ

Gelelim ajan güncellemelerine. Valorant’ın bu yamasında ajanlarla ilgili büyük bir değişiklik olduğunu görmüyoruz. Sadece poligonda birkaç repliklerler mevcut. Bunun dışında ajanların yetenek setlerinde herhangi bir değişiklik bu güncellemede mevcut değil.

MAĞAZA GÜNCELLEMELERİ

Mağaza güncellemelerinde VP satın alım sayfasındaki uzun bekleyişlere çözüm bulmuşlar gibi gözüküyor. Artık VP satın alım sayfası saniyeler içinde açılacak. Eskiden 30 saniyeyi 1 dakikaları bulan bu süre can sıkıyordu. VP satın almak isteyenler ve beklemekten haz etmeyenler için oldukça iyi bir güncelleme.

SOSYAL GÜNCELLEMELER

Sosyal güncellemelerde ise afk durumlarınının tespitiyle alakalı yeni sistemler eklenmiş. Valorant’ın bu durumlara göz yummadığını belirliyoruz. Bu tip oyuncuları bildirdiğimizde inceleniyolar. Fakat bazen karışıklıklar da olabiliyor yanlış anlaşılan oyuncular ceza alma durumları olabiliyor. Bu gibi karışıklıkların önüne geçeceklerdir yeni sistemle. Umarım yeni sistem oldukça işe yarar hiç birimiz oyununda afk kalınmasını istemez. Oyun eşit gidiyorken bir anda 4 oyuncuya karşı 5 kalmak oldukça sıkıntılı bir durum.

HATALAR

Sırada oyun içindeki birtakım hataların düzeltilmesi var. Yorunun ultisinin hemen sonunda halatlarla etkileşime geçerek silahını anında kullanabilmesine imkan tanıyan bir hata giderilmiş. Yetenekleri odaklayarak spike imha etmeyi mümkün kılan bir hatanın da giderildiğini görüyoruz. Skye ajanının izsürenler(x) yeteneği eskisinde olduğu gibi ascent haritasındaki yıkılabilir kapıları kıracak. Bu hataların giderilmesi oyun oynanışı için oldukça iyi haberler. İletişim kısıtlaması alan oyuncuların takım içi sesli sohbeti dinleyebilmesine engel olan bir hata giderilmiş. Oyuncuların uzakalaştırıldıktan sonra oyundan çıkarılmasına engel olan bir hata giderilmiş. Rekabet modundaki performans bonuslarının yanlış zamanlarda görünmesine sebep olan bir hatanın giderildiğini görüyorum. Spike’ı yerleştirmek için ‘’spike’ı kullan’’ düğmesine bir anlığına basıldığında son kuşanılan silah yerine spike ın kuşanılmasına sebep olan bir hata giderilmiş. Valorant 4.07 yaması bunları içeriyor .

Yazımızın sonuna geldik bu yazımızda Valorant yama notlarından bahsettik. Sevgiyle kalın. Hoşça kalın.

 Bulldog ve Stinger’a Nerf // VALORANT 4.07 YAMA NOTLARI – YouTube

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here