Valorant Gerekli Bir Programı Kuramadık Hatası Nasıl Çözülür?

10
199

Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası Valorant oyuncularının sıklıkla karşılaştığı sorunlardan biridir. Riot Games’in yeni piyasaya sürdüğü bu oyunda bu şekilde hatalar var olması gayet normaldir. Biz de sizler için bu hatayı nasıl çözebileceğiniz anlattık.

Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası nasıl çözülür?

Valorant oyuncularının sıklıkla karşılaştığı hatalardan biri “Gerekli bir programı kuramadık” hatasıdır. Bu hatanın çözümü birçok oyunu tarafından bilinmemekte. Ancak endişelenecek bir şey yok. Bu Hatayı anlattığımız adımları kullanarak çok kolay bir şekilde çözebilirsiniz. Bu hatayı çözebilmek için öncelikle bir dosya indirmeniz gerekmekte. Bu dosyayı indirdikten sonra aşağıda ki adımları uygulamanız gerekmekte.

  • Öncelikle indirdiğiniz Rar dosyasını açın.
  • Ardından Rar içinde ki “Riot Vanguard” adlı dosyayı klasöre çıkartın.
  • Bir sonra ki adımda ise “C:\Program Files” yolunu takip ediyoruz. Rar içerisinden çıkarttığımız dosyayı buraya atıyoruz.

İşte bu kadar artık rahatlıkla oyuna giriş yapabilirsiniz. Ancak bu işlemi yaptıktan sonra da hatası hala devam eden oyuncular bulunmakta. Eğer bu işlemi doğru bir şekilde yaptıktan sonra hala hata alıyorsanız. Bir diğer işlemi de uygulamanız gerekmekte.

Yine aynı hatayı alıyorum ne yapmalıyım?

Bir çok oyuncu yukarıda ki işlemi teker teker uygulasa da yine aynı hata ile karşılaşabiliyor. Eğer bu işlemi doğru bir şekilde uyguladıktan sonra tekrardan aynı hata ile karşılaşıyorsanız yapabileceğiniz bir işlem daha var demektir.

Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası

Bazı bilgisayarlarda Valorant uyumluluk sorunu çıkabiliyor. Bu yüzden oyuna giriş yapmadan önce uyumluluk ayarlarını bir gözden geçirmeniz gerekebilir. Uyumluluk ayarlarını ise şu şekilde yapabilirsiniz:

  • Masaüstünde buluna oyununuza sağ tıklayarak özellikler kısmına basın.
  • Açılan pencerenin üst tarafından uyumluluk ayarlarına tıklayın.
  • Uyumluluk modu altında ki kutucuğu işaretleyin.
  • Ardından çalıştırılacak uyumluluk modu ayarlarından Windows 8‘i seçin
  • Oyununuza giriş yapın.

Bu adımı uyguladıktan sonra artık Valorant gerekli bir programı kuramadık hatası almayacaksınız. Eğer bu 2 işlemi yaptıktan sonra hala bir hata ile karşılaşıyorsanız oyunun destek ekibine mail atabilirsiniz. Onlar bu sorunu en kısa sürede çözecektir. Ayrıca yakın zamanda Valorant Radyanit puanı ne işe yarar? başlıklı bir yazı hazırladık. Göz atabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar 🙂

10 YORUMLAR

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here