PC Üzerinden Oynayabileceğiniz 3 Bilgisayar Oyunu

0
123
PC Üzerinden Oynayabileceğiniz 3 Bilgisayar Oyunu

Bu yazımızda PC Üzerinden Oynayabileceğiniz 3 Bilgisayar Oyunu hakkında kısa bilgiler vereceğim. Seçtiğimiz oyunlar büyük ilgi görmüş bazısı yeni bazısı piyasaya damgasını vurmuş eski oyunlardır. Genel olarak bu oyunlar orta derecenin biraz üstünde her bilgisayarda oynanabilmektedirler.

PC Üzerinden Oynayabileceğiniz 3 Bilgisayar Oyunu

Counter-Strike: Global Offensive

Counter-Strike: Global Offensive (CS: GO), Valve ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen çevrim içi birinci şahıs nişancı oyunudur. 21 Ağustos 2012 tarihinde piyasaya çıkmıştır.

Serinin önceki oyunları gibi Global Offensive, görev tabanlı çok oyunculu birinci şahıs nişancı oyunudur. Oyuncular ilk önce görevleri tamamlamak veya düşman takımı yok etmek için terorists veya anti-terorists mücadele ekibi takımlarından birini seçerler. Örneğin, yıkım haritalarında terorists takımı bomba kurmaya çalışırken, anti-terorists takımı bombanın kurulmasını engellemeye veya kurulmuş bombayı imha etmeye çalışır. Diğer oyunlara kıyasla oyunda rank sistemi oluşturulmuştur.

CS GO

Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V (GTA V veya GTA 5), Rockstar North tarafından geliştirilen ve Rockstar Games tarafından yayımlanan açık uçlu aksiyon-macera tarzı video oyunu. Grand Theft Auto serisinin beşinci oyunudur. Eylül 2013 tarihinde PlayStation 3 ve Xbox 360 için piyasaya çıkmıştır.

Oyun Kaliforniya eyaletinin güneyini temel alarak oluşturulmuş olan San Andreas eyaletinde geçmektedir. San Andreas, büyük ölçüde Los Angeles şehrine dayanılarak oluşturulmuş olan Los Santos adlı şehirden (GTA San Andreas oyunundakinin güncellenmiş hali) ve büyük kırsal alanlardan oluşmaktadır. Oyunda MichaelFranklin ve Trevor isminde üç farklı karakter mevcuttur. Oyundaki üç karakterden her birinin farklı alanlarda farklı yetenekleri ve güçleri vardır. Oyun bu 3 karakterin birlikte giriştikleri soygunlar ve daha bir sürü farklı olay üzerine kurulmuştur.

Grand Theft Auto 5

Mount & Blade 2: Bannerlord

Mount & Blade II: Bannerlord, Orta Çağ temalı bir rol yapma oyunu olan Mount & Blade serisinin bir oyunudur. Oyun, Türk firması TaleWorlds tarafından geliştirilmiştir. Oyunun uzun yıllarca çıkmaması, hayran kitlesi arasında bir fenomen haline gelmişti. Oyun Steam’de Ekim 2016‘da açıklanmıştır. Gamescom 2019‘da oyunun erken erişim tarihi verilmiştir. Mart 2020’de Steam’de erken erişime açılmıştır. Ayrıca bu çıkış tarihi Mount & Blade: Warband‘in çıkışının 10. yılına denk gelmiştir. Oyun büyük bir haritada kendi krallığınızı kurma; lord, çapulcu, yağmacı olmanıza olanak sağlıyor. Gelişmiş savaş özellikleri oyunu daha eğlenceli hale getiriyor. Oyuncular tarafından geliştirilen modlar da oyunu güzelleştiriyor.

Mount and Blade 2: Bannerlord

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here