PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri Nelerdir?

0
141

PUBG Mobile sistem gereksinimleri birçok kullanıcı tarafından merak edilmekte. Oyunun grafiklerinin yüksek çözünürlüklü olması sebebiyle de sistem gereksinimleri artmakta. Hal böyle olunca PUBG Mobile oynamak isteyenlerin güçlü sisteme sahip telefon kullanmaları gerekiyor. Sistem gereksinimleri nelerdir? Sistem gereksinimleri düşürülebilir mi? gibi soruları sizler için cevapladık.

PUBG Mobile sistem gereksinimleri

PUBG Mobile oyuncularına yüksek grafikler sunduğundan dolayı sistem gereksinimleri de bir hayli yüksek. Bu yüzden oyuncular için büyük bir sorun teşkil ediyor. İşte sistem gereksinimleri şu şekilde:

  • Android 5.1.1 ve üzeri
  • 2 GB RAM
  • 3 GB bellek alanı

Eğer telefonunuz bu özelliklere sahip ise rahatlıkla PUBG Mobile oynayabilirsiniz. Ancak telefonunuz yeterli sistem özelliklerine sahip değil ise yapabileceğiniz birkaç şey bulunmakta. Dilerseniz PUBG Mobile’i bilgisayarınızdan da oynayabilirsiniz.

PUBG Mobile Emulatör Kullanma

Sadece Android 5.1.1 ve üzeri telefonlarda oynayabileceğiniz bu oyun üstüne 2 GB RAM ve 3 GB bellek alanı istemekte. Eğer telefonunuz minimum düzeylerde sistem gereksinimlerini karşılıyor olsa bile telefonunuz ısınma sorunu veya hızlı şarz yeme sorunu ayrı bir dert olacaktır.

PUBG Mobile Sistem Gereksinimleri

Bu sıkıntıların hiç birini çekmek istemeyenler emulatör kullanarak PC üzerinden rahatlıkla PUBG Mobile oynayabilir. Emulatörler PC üzerinden mobile oyunları rahatlıkla oynayabilmenizi sağlayan programlardır.

Gameloop

PUBG Mobile’i dünyaca ünlü ve birçok kullanıcı tarafından kullanılan Gameloop emulatörü kullanarak rahatlıkla oynayabilirsiniz.

Bluestack

Türkiye’de oldukça yaygın olarak kullanılan emulatörlerden biri de Bluestack’tir. Bluestack kullanarak mobil oyunlarınızı rahatlıkla PC üzerinden oynayabilirsiniz.

Sistem Gereksinimleri nasıl düşürülür?

Oyunun sistem gereksinimleri düşürülememektedir. Bunun yerine PUBG Mobile’in grafiklerinin biraz daha basitleştirilmiş ancak oynanış bakımından aynı özelliklere sahip olan oyunu PUBG Mobile Lite indirebilirsiniz. PUBG Mobile Lite ile oynayacaksanız dikkat etmenizi öneririm. Bunun nedeni ise PUBG Mobile Lite telefonunuzun depolama alanını kullanmak yerine internetten tekrar tekrar yükleme yapması. Hal böyle olunca Lite versiyonu normal versiyonundan oldukça fazla internet harcamakta. Ancak sistem gereksinimleriniz Lite versiyonuna yetiyor ise telefonunuza kurmanızı tavsiye  ederim. PUBG Mobile Lite sistem gereksinimleri adlı yazımızdan Lite versiyonun sistem gereksinimlerini öğrenebilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar evde kalın oyunla kalın 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here