Minecraft Büyü Masası Yapımı Güncel 2020!

0
169
Minecraft büyü masası yapımı

Minecraft büyü masası yapımı hakkında bulunan detaylı bilgileri araştırdık. Bu konu hakkında detaylı bir rehber hazırladık. Bu eşya için gerekli malzemelerin ne olduğunu ve nereden rahat biçimde elde edileceğini anlattık. Crafting Table üzerinde yapmanız gereken dizilimi size detaylı biçimde açıkladık. Şimdi detaylara geçelim.

Minecraft Büyü Masası Yapımı İçin Gerekli Malzemeler

Eyer Yapımı için gerekli bazı malzemeler bulunuyor. Bu malzemeler her oyuncu için kolay olmayacak eşyalar istiyor. İlk kısım olarak iki adet elmas bulmanız gerekiyor. Elmas çoğu oyuncunun bildiği gibi çok değerli bir maden eşyası ve madende uzun vakit geçirdikten sonra bulabilirsiniz. İkinci olarak dört adet obsidyen blok gerekli. Bu eşya ise lavın üzerine su dökülmesi ile oluşur. Bu taşı kazmak için elmas kazma gereklidir. Kırılması diğer taşlara göre daha yavaş olacaktır. En son kısım olarak bir adet kitap yapmanız gerekmektedir. Kitap yapmanız için ise 3 adet kağıt ve kağıt yapmak için 3 adet şeker kamışı kullanmalısınız. Kitap yapımı hakkında daha detaylı bilgi için alt tarafa koyduğumuz videoyu izleyebilirsiniz.

Minecraft büyü masası yapımı
Minecraft büyü masası yapımı

Crafting Table Üzerinde Yapım Kısmı

Table üzerinde işleme başlarken ilk satırda bulunan orta noktaya bir adet kitabı koyuyoruz. Ardından ikinci satırda bulunan ilk ve son boşluğa birer elmas koymanız gerekir. En son kısım olarak ikinci satırın ortasına ve son satırın tamamına obsidyen blok koyduktan sonra bir adet büyü masası elde edeceksiniz. Kitap üretmek için orta satırda bulunan boşlukları şeker kamışı ile doldurup kağıt yaparsınız. Bu kağıtlardan altı tanesi ve iki deri ile kitap yapabilirsiniz. Orta sütunu kağıt ile doldurup orta satırın ilk boşluğuna derileri koymalısınız. Bu şekilde kağıtları eşit olarak böleceksiniz ve bir adet kitap elde edeceksiniz.

Kullanım Biçimi ve Alanları

Büyü masasının amacı sizin XP birikiminizi kullanarak eşyalarına büyü bastığınız bir alettir. Ancak çalışması için etrafını kitaplık ile doldurmanız gerekmektedir. Eğer kitaplık koymazsanız yeni büyülerin kilitleri açılmayacaktır. Minecraft büyü masası yapımı yazımızın sonuna geldik. Ayrıca Minecraft Eyer yapımı yazımıza bakmanızı tavsiye ederim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here