Müjde! Epic Games Ücretsiz Oyun Veriyor!

0
122
Epic Games Ve Ücretsiz Oyun Verme Sistemi

Epic Games ücretsiz oyun veriyor! Epic Games firması hakkında bilgi vereceğiz ve ücretsiz oyun verme sistemini açıklayacağız şimdi detaylarına geçelim.

Epic Games Nedir?

Bazı arkadaşlarımız Epic games firmasını Fortnite ile tanımış olabilir ama esas olarak Epic Games oldukça büyük bir oyun firmasıdır. Yazılımla uğraşan arkadaşlarımızdan bazıları bilecektir ki onlara en çok para kazandıran şeylerden biri Unreal Engine adı verilen bir oyun motoru olmasıdır. Fortnite oyunu da bu motor ile yapılmış bir oyundur. Epic Games şirketi aslında Tencent Holdings şirketine ait bir firma olmakla beraber Kuzey Carolina (ABD) merkezli bir video oyun yapma ve geliştirme şirketidir. 1991 tarihinde Tim Sweeney, Mark Rein tarafından kurulmuştur. Ayrıca 1991 yılından bu yana CEO’su Tim Sweeney’dir.

UNREAL ENGİNE NEDİR?

Geçmişten bu yana Unreal Engine, oyun motorunu oldukça geliştirerek oyun dünyasına yeni bir boyut kazandırmışlardır. Unreal Engine 1998 yılında ilk olarak piyasaya sunuluyor . Unreal Engine en son olarak 4.25 sürümü ile gelmiş ve hala geliştirilmeye devam ediliyor. Epic Games daha çok eskilerin bildiği Unreal Tournament, Gears of War, Infinity Blade gibi oyunları da  yapmıştır.

Epic Games Ücretsiz Oyun Veriyor
Unreal Engine ile yapılan Fortnite oyunundan bir kare

Epic Games Oyunculara Ücretsiz Oyun Veriyor!

Son zamanlarda çoğu oyun firmasının kendi Launcherlarını(Başlatıcılarını) yayınladıklarını gördük. Bu oyun satış kısımlarında olan parayı fark eden Epic Games kendi dijital satış platformunu kurdu. Bu platformun adı ise Epic Games Store olarak belirlendi. Yakın zamanda kurulan bu platformun Steam gibi bir rakibi olduğunu unutmayalım. Bilmeyenler için Steam oyuncular tarafından en çok kullanılan dijital oyun satış platformudur ve Fransız olan Valve firmasına bağlıdır.

Epic Games Ücretsiz Oyun Veriyor
Epic Games Store Uygulamasından bir kare

Epic Games bu kurduğu satış platformu için haftada 2 oyun verme yöntemi ile daha çok trafik sağlamayı hedefledi. Bana göre kısmen başarılı olmuş bir yöntem. Bu hafta ilk oyun olarak Death Coming‘i 14 Mayıs saat 18.00’a kadar kütüphanenize ekleyebilirsiniz. 4 gün 19 saat sonra diğer sürpriz oyunda açıklanacak. Sizin için her hafta bu oyunlardan bahsedeceğiz. Ayrıca Fortnite Star Wars etkinliği hakkında bir rehber hazırladık. Göz atabilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here