PlayStation 5 Fiyatı Çıkış Tarihi ve Yeni Oyunlar…

0
113

PlayStation 5 Fiyatı, Çıkış Tarihi ve Yeni Oyunlar… Dün gece gerçekleşen PlayStation sunumunda yeni konsolun çıkış tarihi, fiyatı, yepyeni oyunlar duyuruldu ve bildiğimiz oyunlar hakkında yepyeni bilgiler edindik. Herkese keyifli okumalar.

PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi

PlayStation 5 fiyatı $499 dolar olarak ve PlayStation 5 Dijital Versiyonu fiyatı $399 olarak duyuruldu. Türkiye fiyatı ise maalesef daha açıklanmadı. Açıklandığı gibi bu yazımıza güncelleme ile ekleyeceğiz. Amerika, Japonya, Kanada, Meksika, Avustralya, Yeni Zelanda ve Güney Kore’de 12 Kasım’da çıkış yapacak. Türkiye ve Dünya’nın geri kalan ülkelerinde ise ise 19 Kasım’da çıkış yapacak.

PlayStation 5 Fiyat

PlayStation Sunumunda Oyun Duyuruları

PlayStation Sunumunda yepyeni oyunlar duyuruldu ve daha önce duyurulan oyunlardan yeni bilgiler edindik, yeni oynanış fragmanları ve çıkış tarihleri gördük.

 • Final Fantasy XVI: PlayStation sunumunda ilk gösterilen oyun Final Fantasy XVI oldu. 2016’da çıkan Final Fantasy XV’ten sonra XVI için fazla beklememiz gerekti. Arada çıkan Final Fantasy VII Remake oyunuyla birlikte artık sıra tabanlı savaş sistemini yavaş yavaş takip eden Final Fantasy serisinin yeni oyunu hem PlayStation  5 hem de PC için duyuruldu. Ama maalesef bir çıkış tarihi verilmedi.
 • Marvel’s Spider-Man: Miles Morales: Oynanış fragmanı yayınlanan Marvel’s Spider Man: Miles Morales bu yıl sonunda çıkış yapacak. PlayStation 5’ten alınan oynanış fragmanı enfes gözüküyordu.
 • Hogwarts Legacy: “Harry Potter oyunu geliyor, duyuruldu duyurulacak” denirken bir anda karşımıza çıkan Hogwarts Legacy Warner Bros. Games ve Avalanche Studios tarafından geliştiriliyor. PlayStation 5 için geliştirilen Hogwarts Legacy 2021’de çıkış yapacak.
 • Call of Duty: Black Ops Cold War: Oynanış fragmanı yayınlanan Call of Duty Black Ops Cold War oyunundan üstelik Trabzon bölümünden bir oynanış yayınlandı. PlayStation 4, Xbox One ve PC için 13 Kasım’da, PlayStation 5 ve Xbox Series X için bu yılın sonlarında çıkış yapacak.
 • Resident Evil VILLAGE: İkinci fragmanı yayınlanan Resident Evil serisinin yeni üyesi PC, PlayStation 5 ve Xbox Series X için 2021’de yayınlanacak.
 • Deathloop: Dishonored oyununun yapımcılarının yeni oyunu Deathloop için bir oynanış fragmanı yayınlandı.
 • Devil May Cry 5: Special Edition: Devil May Cry 5’in özel sürümü PlayStation 5’in çıkışında alıp oynayabileceğiniz oyunlardan biri olacak.

 • Oddworld: Soulstorm: Oddworld serisinin devam oyunu PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox One ve PC için bu yıl sonunda yayınlanacak.
 • Five Night at Freddy’s: Security Breach: Five Night at Freddy’s serisinin yeni oyunu için ufak bir fragman paylaşıldı.
 • Demon’s Souls Remake: PlayStation 5 özel oyunu olacak Demon’s Souls oyununun yeniden yapımı için bir oynanış fragmanı yayınlandı. PlayStation 5’in çıkı oyunlarından biri olacak Demon’s Souls Remake oyunu için çıkışı yakın.
 • Fortnite: Fortnite PlayStation 5’in çıkışında oynanabilir durumda olacak.
 • God of War 2: Ragnarök is Coming: God of War serisinin yeni oyununun ismi açıklanmadı. Santa Monica’nın yeni oyununun 2021 içinde çıkarılması planlanıyor.

PlayStation 5 Çıkış Tarihi

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, PlayStation 5 çıkış tarihi, fiyatı ve oyun duyuruları bu şekildeydi. Eğer PlayStation’un rakibi Xbox konsolları hakkındaki yazımızı okumadıysanız, bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here