Riot ID Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

0
147
Riot ID Değiştime İşlemi Nasıl Yapılır

Riot Games yeni oyunlarını duyurmasının ardından oyunlarının ayrı ayrı hesaplar ile oynanmasından ziyade tek bir Riot hesabı ile bütün Riot Games oyunlarına erişilebileceğini duyurdu. Bu değişikliğin ardından ise sıkça sorulan sorulardan biri ise Riot kullanıcı adı değiştirme işlemi oldu. Peki nedir bu Riot ID ve  Riot ID değiştirme işlemi nasıl yapılır?

Riot ID Değiştirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Riot İD Nasıl Değiştirilir?

Riot ID Riot Games oyunlarına erişirken kullandığınız kullanıcı adınızdır. Oyuncu destek ekibinin yaptığı açıklamaya göre ayrı sunucularda olsa bile aynı olan kullanıcı adlarının çakışmaları sonucunda ortaya çıkan sebeplerden ötürü bazı kullanıcıların Riot ID değiştirme işlemi zorunlu oldu. Eğer sizde başka birisiyle aynı kullanıcı adını kullanıyor iseniz Riot’un kendi sitesinden kullanıcı adı çakışmasının olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Peki kullanıcı adı nasıl değiştirilir? Riot kullanıcı adınızı değiştirmek için ilk yapmanız gereken Riot’a kullanıcı adı değiştirmek için başvurduktan sonra halihazırda kullandığınız kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapın. Ardından ise istediğiniz yeni kullanıcı adını yazmanız yeterli olacaktır.

Riot ID Sıfırlama İşlemi

Eğer kullanıcı adını tamamen unuttuysanız ise hesap kurtarmaya başvurmanız gerekecek. Hesap kurtarma isteğinde ise e-postanızı girerek kullanıcı adı sıfırlama işlemini gönderilen mail üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.Bugün ise Riot ID’nin ne olduğu ve nasıl değiştirilebileceğini anlattık. Hala okumadıysanız Among Us oyununu nasıl arkadaşlarınız ile oynayabileceğinizi anlattığımız yazımıza da buradan ulaşabilirsiniz. Bir sonraki yazımıza kadar görüşmek üzere sevgili Oyunoxs okurları.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here