TOP Esports Lol Kadrosu ve Geçmişi…

0
129
TOP Esports Lol

TOP Esports Lol Kadrosu ve Geçmişi… League of Legends oyununun E-sporu da oldukça popüler ve takip edilen bir oyun ve şu anda ise League of Legends Dünya Şampiyonası gerçekleşiyor ve yarı finallere kalınmış durumda. Peki yarı finale kadar yükselen TOP Esports takımının oyuncuları kim? TOP Esports takımının geçmişini sizler için araştırdık ve yazdık. Herkese keyifli okumalar.

TOP Esports Geçmişi

Topsports Gaming ismiyle 21 Aralık 2017’de kuruldu ve LPL (League of Legends Pro League) liginde oynamaya başladı. İlk yılı olan 2018 bahar mevsiminde yedinci olarak, yaz ligini ise üçüncü olarak bitirdi. 2019 bahar mevsimini üçüncü olarak bitirdi. Daha sonra isim değiştirerek TOP Esports (TES) ismini aldı ve yoluna bu şekilde devam etti. İsim değişikliğinden sonra ilk yaz mevsiminde üçüncü olarak ligi bitirdi. 2020 liginde ise bahar mevsimini ikinci olarak bitirdi, Mid Seasonal Cup’ta birinci oldu; yaz mevsimini ise birinci olarak bitirdi ve Dünya Şampiyonasına katılma hakkı kazandı.

TOP Esports Lol Kadrosu

Yarı finale kadar yükselen TOP Esports takımının kadrosunda yer alan oyuncular şu şekilde;

  • Bai “369” Jia-Hao —– Üst Koridor
  • Hung “Karsa” Hao-Hsuan —– Ormancı
  • Zhuo “knight” Ding —– Orta Koridor
  • Yu “JackeyLove” Wen-Bo —– Alt Koridor
  • Zhang “QiuQiu” Ming —– Destek
  • Liang “yuyanjia” Jia-Yuan —– Destek
  • Xiong “Moyu” Hui-Dong —– Yedek Üst Koridor

Top Esports Lol Kadrosu

TOP Esports koç ekibi ise şu şekilde;

  • Luo “Crescent” Sheng

TOP Esports Lol Dünya Şampiyonası Maç Geçmişi

TOP Esports, Dünya Şampiyonasında D grubunda Unicorns of Love, FlyQuest ve DRX ile karşılaştı. Grup aşamasında 6 maçta sadece 1 yenilgi alarak gruptan birinci çıkma hakkını sahip oldu. Çeyrek finalde Fnatic ile karşılaşan TOP Esports 5 maçlık seride 2-0 geriye düşmesine rağmen 3-2 kazanmasını bildi ve bir başka Çin takımı olan Suning ile 25 Ekim Pazar günü saat 13.00’da karşı karşıya gelecekler.

TOP Esports Lol Takımı

Evet pek sevgili Oyunoxs okuyucuları, TOP Esports Lol takımını sizler için araştırdık ve yazdık. TOP Esports’un yarı finaldeki rakibi olacak olan Suning hakkındaki yazımıza buradan bir göz atabilirsiniz. Bir sonraki yazımızda görüşünceye dek kendinize çok iyi bakın, hoşça kalın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here