Valorant Türkiye Discord Turnuvası Sona Erdi!

0
148

Valorant Türkiye Discord sunucusu 13 Mayıs tarihinde büyük bir Valorant Turnuvası düzenledi. Turnuva süresince oldukça eğlenceli anlar yaşandı. Twitch üzerinden canlı olarak paylaşılan bu turnuva binlerce kişi tarafından izlendi. Yarı finale kadar yükselmeyi başaran 4 takım arasında oldukça çekişmeli maçlar yaşandı. İşte Valorant Türkiye Discord Turnuvası’nın detayları.

Valorant Türkiye Kimdir?

Türk Valorant oyuncularını bünyesinde toplayan, yaş ve oyun kabiliyeti gözetmeksizin isteyen tüm oyuncuların katılabildiği bir oyun platformudur. Bu platform ilk Valorant turnuvasını 13 Mayıs tarihinde Tilbe Sarıbülbül ve Salih Can Şahin önderliğinde düzenledi. İlk turnuvaları olmasına rağmen 96 kişinin katıldığı bu turnuva ile dikkatleri üzerlerine çekmeyi başardılar.

Valorant Türkiye Discord Turnuvası

Valorant Türkiye Discord Turnuvası Unwanted HS takımı
Unwanted HS Takımı

5 gün süren bu turnuvanın yarı finallerine Unwanted HS, Boşlar Team, NO1 Team ve Azazell takımları yükselmeyi başardı. Boşlar Team takımı, 15yo takımının yarı final öncesi diskalifiye edilmesiyle yarı finale yükselmeye hak kazandı. Turnuva süreci farklı Twitch kanallarından anlık olarak yayınlandı. Turnuvanın spikerliğini Ryokan TV’den Gökhan Abacı, Kadmenn’den Kadir Mengü, Emre Sünbül ve Tilbe Sarıbülbül üstlendi. Turnuva sürecinin paylaşıldığı Twitch kanalları ise şu şekilde:

Turnuva Süreci

Valorant Türkiye Discord Turnuvası ikincisi Boşlar Team
Turnuva ikincisi olan Boşlar Team

 

16 takımın kıyasıya mücadele ettiği bu turnuva da mükemmel anlar ortaya çıktı. Yarı final de oynanacak maçların fikstürleri paylaşıldı.

  • Boşlar Team VS Unwanted HS
  • Azazell VS NO1TEAM

Oynanan maçlar sonucunda Boşlar Team, Unwanted HS takımını yenerek finale çıkmayı başardı. Azazell ile NO1TEAM arasında ki maç ise NO1TEAM‘in galip gelmesiyle son buldu. 5 gün süren bu büyük turnuvanın finali ise 17 Mayıs tarihinde saat 21.00’da oynandı. Heyecanlı sahnelere tanıklık ettiğimiz final maçını kazanan takım NO1TEAM oldu. NO1Team takımının kadrosu ise şu şekildeydi:

Valorant Türkiye Discord Turnuvası Birincisi NO1
Turnuvanın şampiyonu olan NO1 takımı
  • CanYouSeeMe
  • INUMANTV
  • EraofBliss
  • Thatcher
  • Rainq

Peki Şimdi Ne Olacak?

İlk kez düzenledikleri bu turnuvadan oldukça olumlu dönüş alan Valorant Türkiye ekibi bizlere verdikleri röportajda şu sözlere yer verdi:

İleride  espor tarafında aktif olarak yer alacak bir oyunda şimdiden takım kurma, stres yönetme, risk alma ve centilmenlik  becerilerini deneyebilecekleri ve geliştirecekleri bir turnuva olmasını istedik. 3-4 hafta sonra ikinci turnuvamızı yapmayı düşünüyoruz. Bazı sponsorluk teklifleri aldık değerlendirip kendi özerkliğimize uygun şartlarda ödüllü bir turnuva düzenleyeceğiz.

Sizde turnuvalara katılmak isterseniz Valorant Türkiye Discord sunucusuna katılarak bilgi alabilirsiniz. Yeni turnuvaları hakkında güncel bilgilere Oyunoxs’tan veya aşağıya bıraktığım sosyal medya hesaplarından ulaşabilirsiniz. Hepinize iyi oyunlar evde kalın 🙂

Valorant Türkiye Facebook Grubu

Valorant Türkiye Discord Sunucusu

Valorant Türkiye İnstagram Hesabı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here