Among Us Taktikleri – Imposter Olma ve daha fazlası!

0
144

Among Us 2018 yılında InnerSloth tarafından piyasaya sürülmüş bir yapımdır. Fakat 2018 de yapılmasına rağmen 2020 yılında büyük bir çıkış yapmıştır. Tüm platformlarda oynanılabilen bu oyun 3 milyon eş zamanlı oyuncu ile bir rekora imza atmayı başardı. Oyundan bahsetmek gerekirse oyunda en fazla 10 kişi bulunuyor. Seçilen ayarlara göre en az bir “Impostor” yani katil ve kalan kişiler ise masum oluyor. Oyundaki amaç katil için en az bir masum bırakana kadar diğer masumları öldürmek. Masumların amacı ise belli görevleri yaparak oyunu kazanmak. Fakat oyun iki taraf için de kolay değil. Bizde bu gün ki yazımız da her iki taraf içinde kullanılabilecek Among Us taktikleri hakkında konuşacağız.

Among Us Taktikleri

Among Us Taktikleri

Evet değerli okurlar bahsedeceğimiz taktikler oyunun gidişatına göre ve insanların size ne kadar güvendiğine göre değişebilir. Ayrıca tartışma bölümünde yanlış veya eksik bilgi verirseniz sizi gören kişiler tarafından dikkat çekebilirsiniz. İşte taktiklerimiz şu şekilde;

Katil İçin Taktikler

 • Öncelikle her görevin yapılış zamanı değişiklik göstermekte bu yüzden seçeceğiniz göstermelik görevlere dikkat edin. Örneğin çöp boşaltma görevi storage kısmında yaparken çöplerin dışa atıldığı görülebilir. Veya Medbay kısmında tarayıcıya girdiğinizde etrafınızda herkes tarafından görülebilen yeşil bir daire çıkmakta. Dolayısıyla bu gibi görevleri göstermelik olarak yapmayın.
 • Security kısmından izleniyor iseniz kameraların üstünde kırmızı bir ışık yanıyor. Bu ışığı dikkate alarak eylemlerinizi gerçekleştirin.
 • Sabotaj vermek istediğiniz zaman sakın olduğunuz yerde beklemeyin. Hareket ederken bile sabotaj verebilirsiniz.
 • Vent kısımlarında bulunan kapaklar oyuncuların görüşü olmasa bile açılıp kapandığı görülebilir veya duyulabilir. Bu yüzden Vent (Havalandırma) kullanırken dikkatli olun.
 • Kill Cooldown” (Bir başkasını öldürmek için beklenilen süre) kamerayı açtığınızda duraksar. Yani kamerayı açtıysanız “Kill Cooldown” azalmayacaktır.
 • Sizi suçlayan veya şüphelenen biri varsa onu öldürmeyin.
 • Eğer birden fazla kişiyi katleder iseniz Cafeteria kısmının ortasında bulunan butona basın. Bu sayede cesetler kaybolacaktır. Fakat neden bastığınız mantıklı bir sebebi olması gerekiyor.
 • Sabotajları oyunun gidişatına göre belirleyin. Örneğin “Communication” kısmına sabotaj verirseniz sabotaj çözülene kadar kimse görev yapamaz.
 • Katil olmak için çeşitli söylentiler mevcut fakat bunlar tam olarak gerçek değil. Bunun için bazı hileler mevcut fakat tam anlamıyla çalışacak bir taktik yok.

Among Us Crewmate Taktikleri

Masumlar İçin Taktikler

 • Az önce de bahsettiğimiz gibi bazı görevleri dikkate alarak kimin katil olabileceğiniz tahmin edebilirsiniz.
 • Görevlerinizi yaparken tamamen görevlere yaklaşmanıza gerek yok. Eğer görünmeyen bir kısımda katil sizi öldürürse sizi diğer kişilerin bulması zorlaşabilir.
 • Tamamen emin olmadan kimseyi atmayın. Ayrıca herkesi sorgulamaya çalışın daha fazla bilgiyle katili yakalamanız kolaylaşabilir.
 • Bazı görevleri daha hızlı yapabilirsiniz. Örneğin çöp dökme görevinde çöpler yere değmeden kolu aşağı indirirseniz çöpler daha hızlı boşaltılır. Ayrıca kart görevinde kartı yarıya kadar yavaş sonrasında hızlı çekerseniz görev daha hızlı tamamlanabilir.
 • Eğer birlikte oynadığınız arkadaşınız varsa aynı görünüş ile iç içe girip katili yanıltabilirsiniz. Fakat dikkatli olun arkadaşınız da katil olabilir.

Evet değerli okurlar bu gün ki yazımız da Among Us ile alakalı taktiklerden bahsettik. Eğer Among Us Matchmaker İs Full Hatası Çözümü yazımıza da göz atmayı unutmayın değerli okurlar. Diğer yazılar da görüşmek üzere.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here