GTA 5 Mark Getaway Location Nedir? Nasıl Yapılır?

0
190
GTA 5 Mark Getaway Location Nedir Nasıl Yapılır

GTA 5 Mark Getaway Location Nedir? Nasıl yapılır diye merak eden arkadaşlarımız için ünlü Rockstar Games oyunundaki Mark Getaway Location görevinin nasıl yapıldığını ve nelerin gerekli olduğunu anlatacağız.

Mark Getaway Locations Ne Demek?

Mark kelimesi İngilizce olarak belirlemek, Getaway ise kaçış veya kurtulma, Locations ise konum demektir. Aslında birleştirdiğimizde ortaya belirlediğimiz kaçış konumu çıkıyor. Amacımız ise kaçış için herkesin belli olan konumda toplanıp kaçışı yapmasını sağlamaktır.

 GTA 5 Mark Getaway Location Nedir? Nasıl yapılır?

Bizim oyuncu olarak heist (soygun) işleminden sonra kaçmak için bir araca ihtiyacımız olacaktır. Bu araç ekip arkadaşlarımızın gelmesi için dört kişilik bir araç olmak zorundadır. Tavsiyem olarak daha sağlam ve hızlı bir araba alın derim. Tabi bu bir zorunluluk değil herhangi bir dört kapılı otomobil işinizi görecektir. Lakin bu araçlar Trevor, Michael, Franklin gibi ana karakterlerin kişisel araçları olmamalıdır. Önemli bir nokta daha var, bir heist görevinde hangi karakterler göreve dahil ise o karakterler ile arabayı bulmanız gerekir.

GTA 5 Mark Getaway Location Nedir
Araba koymak için gerekli ıssız nokta örneği

Aracı uygun karakterle bulduktan sonra biraz ıssız olan yerlere gitmeniz gerekir. Örneğin: ıssız sokak araları, kanal kıyılarındaki ev arkaları, kanal kısmında bulunan tünel dipleri. Bu tarz bir yere arabayı getirdikten sonra yön tuşlarından yukarı tuşuna ya da farenin scroll(farenin ortadaki topu)tuşuna basarak telefonu açın. Ardından heist görevi ile ilgili olan karakterlerden birini aramak için fare scroll ile hareket ettirerek rehberden seçip üzerine farenin sol tık butonu ile basın. Karşınıza mark getaway locations yazısı çıkacaktır ve yine aynı biçimde bu yazıyı telefondan seçin ardından konferans araması başlar ve mark getaway locations görevini tamamlamış olursunuz. Heist görevi sizin için hazır hale gelecektir. Heist görevine başladığınız zaman sakladığınız o dört kapılı otomobili ise heist sonlarında sizin kaçarken kullandığınız tabi diğer bir değişle hayatınızı kurtaran otomobil olacaktır o yüzden arabayı iyi seçmeyi unutmayın.

Son olarak bu yazıyı okuduğun için teşekkür ediyorum ve size güzel günler diliyorum ayrıca benim hiç oynayacak oyunum kalmadı ne oynasam diye soran arkadaşlar için PC üzerinden oynanan 3 oyun adlı yazımıza bakmanızı tavsiye ediyorum. Kalın sağlıcakla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here