Minecraft Gündüz Yapma Var Mı? Nasıl Yapılır?

0
149
Minecraft gündüz yapma kodu nedir

Minecraft Gündüz Yapma Var Mı? Nasıl Yapılır? Başlıklı yazımızda Minecraft hakkında genel bir bilgilendirme yaptık. Sonrasında ise Minecraft kodları ve bu kodlar hakkında olan önemli detaylara yer verdik. Oyunumuzda kodların kullanıldığı alanlar ve gündüz ya da gece yapmada uygulama ihtimali olabilir mi diye inceleyip sizin için gerekli olan bilgileri derledik. Ayrı olarak yapmanız gereken şeyleri belirleyip detaylıca anlattık.

Minecraft Hakkında Genel Bilgi

Minecraft, genel olarak hayal gücünüzü ve mimari bakış açınızı geliştirme imkanı bulabileceğiniz, 2009 yılında yapımına başlanılan survival tarzı dediğimiz bir oyundur. Survival kelimesi ise çeşitli faaliyetlerle hayatta kalmaya çalıştığınız bir oyun türü anlamına gelmektedir. Esas olarak 2011 yılında piyasaya çıkmıştır. Markus Persson tarafından kısa bir süre içerisinde yapılmıştır.Şu an Microsoft çatısı altında bulunan Minecraft’ın 60 milyona yakın oyuncu kitlesi bulunmaktadır. Ülkemizde de popüler olan Minecraft ülkemizde daha çok çocuklar tarafından oynanmaktadır. Diğer ülkeler açısından ise her kesimde oynanan ve bazı ülkelerde okullarda bile kullanılan bir oyundur. Ayrıca bazı hile kodları bulunmaktadır. Bu yazıda biz bu konuya değineceğiz.

 Minecraft gündüz yapma

Minecraft Hile Kodları

Bildiğiniz üzere Minecraft oldukça az sistem isteyen bir oyun olduğu için çoğu kişi tarafından oynanmaktadır. Bazı arkadaşlar ise oynarken hileye ihtiyaç duyabiliyorlar. Bu arada Minecraft sistem gereksinimlerinin detayları bulunan yazımıza bakabilirsiniz. Bu kodları kullanabilmeniz için dünyayı başlangıçta oluştururken veya oluşturduktan sonra ayarlar kısmından hileleri aktif et diyerek aktif etmeniz gerekir. Bu kodlar ne işe yarıyor diyenler için kendinizi hızlandırma, item verme, ölümsüzlük, ışınlanma örnek olarak gösterilebilir. Bizim işleyeceğimiz konu ise oyun içerisindeki zamanı ayarlayarak gündüz veya gece yapma olacak.

Minecraft Gündüz Yapma kodu

Minecraft Gündüz Yapma Nasıldır?

Öncelikle oyuna girdikten ve hileyi aktif ettikten sonra konsolu açmalısınız. Konsolu açmak içinse ‘ö’ tuşuna basmanız yeterlidir. Eğer gündüz yapmak istiyorsanız /time set day yazmalısınız. Eğer gece yapmak istiyorsanız /time set night yapmalısınız. Başka bir yöntem olarak sayıları kullanabilirsiniz ama bu verdiğim yöntem daha pratiktir. Mesela /time set 0 aslında /time set day kodu ile aynıdır tam şafağın zamanına denk gelir. Başka bir örnek olarak /time set 1000 öğlen zamanına denk gelir bu da güneşli hava demektir. Okuduğunuz için teşekkürler. Sağlıcakla ve oyunla kalın 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here