Pubg Hangi Ülke Yapımı? – Kim Tarafından Yapıldı?

0
162
pubg hangi ülke yapımı

Pubg Hangi Ülke Yapımı? Kim Tarafından Yapıldı? gibi sorular Pubg oyuncuları tarafından soruluyor. Tabii her insan oynadığı oyunun, kim tarafından yapıldığını öğrenmek ister. Pubg hangi ülke yapımı? Kim tarafından yapıldı? Kaç yılında çıktı? gibi soruları cevapladık. İsterseniz gelin ve Pubg’nin geçmişine bir göz atalım.

Pubg’nin Geçmişi

PlayerUnknown’s Battlegrounds (PUBG), Bluehole tarafından yayımlanan ve Battle Royale tarzı olan çok oyunculu bir video oyunudur. En fazla 100 kişinin tek bir uçakla haritanın belli noktalarına paraşüt ile atladıkları bir oyundur. Rotası belirli olan uçaktan İstedikleri zaman atlarlar ve paraşütleriyle adanın herhangi bir konumuna inerler. Oyuncuların temel amacı farklı yerlerden çeşitli silahlar bulup diğer oyuncular ile kıyasıya bir mücadeleye girip sona kalan oyuncu olmaktır. Oyun sürdüğü sürece sürekli daralmakta olan güvenli alan(safe zone) oyuna eğlence katmaktadır. Harita küçüldükçe oyuncular daha küçük bir alana yoğunlaşırlar ve birbirlerini görüp saf dışı bırakmaları ihtimali kolaylaşır. Oyunda en son hayatta kalan oyuncu/takım oyunu kazanır. Oyun ilk olarak 23 Mart 2017 tarihinde Steam erken erişim ile Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Çıkışından yaklaşık 3 ay sonra 4 milyondan fazla kopya satmış ve satış rekorları kırmıştır. Oyunun ilk ana sürümü Windows platformunda 20 Aralık 2017’de erken erişimden çıkarak yayınlandı. Xbox One versiyonu 12 Aralık 2017’de piyasaya sürüldü. Mobil battle-royale oyunlarının artmasıyla birlikte PUBG Mobile 9 Şubat 2018’de Çin’de ilk çıkışını yaptıktan sonra 19 Mart 2018’de Android ve İOS platformları için ücretsiz olarak yayınlandı.

pubg hangi ülke yapımı? kim tarafından yapıldı?

Nasıl Oynanır?

Oyun, 100 kişiye yakın oyuncunun belirli bir haritada diğer oyuncuları yani birbirlerini öldürerek hayatta kalmaya çalıştıkları bir oyundur. Oyuna tek başınıza veya arkadaşlarınız ile birlikte 2 ya da 4 kişilik takımlar halinde oynayabilirsiniz. Eğer arkadaşınız yoksa ve duo(2 kişilik) veya squad(4 kişilik) girerseniz başka oyuncular ile oynarsınız. Her durumda oyunu kazanmak için en iyisini yapmanız gerekir. Kazanmanız için her maç zırh, kask, silah, bomba, çanta gibi çeşitli ekipmanlar bulmanız gerekir. Bu ekipmanların içinde silahlar için uzatılmış hızlı çekim şarjörü, namlu, dürbün ve susturucu gibi geliştirmeler bulunabilir. Oyunda Kask, zırh ve çantalar sadece 3 seviyeye kadar bulunmaktadır. Bu ekipmanları ise çeşitli binalardan bulabilirsiniz. Zırh, kask ve çantaların seviyesi arttıkça kaliteleri ve kapasiteleri artar. Bunların yanı sıra oyunun en heyecanlı kısmı, her dakika küçülen haritası. Tüm haritayı dumana çevirmeye hazır mısın? Valorant’ı takip ediyorsanız sizin için bir haberimiz var. Valorant Türkiye Discord Turnuvası sona erdi!

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here