PUBG Mikrofon Açınca Oyun Sesi Gidiyor Sorunu Çözüldü!

0
220
PUBG mikrofon açınca oyun sesi gidiyor

Yakın zamanda özellikle iOS işletim sistemine sahip Apple telefonlarında son güncelleme ardından çeşitli bozulmalar yaşanmaya başladı. PUBG mikrofon açınca oyun sesi gidiyor konusu Android telefonlar ve iOS telefonların yakın zamanda yaşadığı can sıkan ve büyük bir sorun kategorisine koyacağımız bir durum.

PUBG Mikrofon Açınca Oyun Sesi Gidiyor Sorunu

Oyun genel yapısında bildiğiniz gibi silah ve ayak sesleri adamların yerini belirleme konusunda oldukça önemlidir. Hem oyuna yeni güncelleme gelmesi hem de telefon yazılımlarına güncelleme gelmesi çeşitli uyumsuzluklara ve bazı yazılım hatalarına sahip olabiliyor. Bu sorunda ise oyun içerisinde biriyle konuşmak için mikrofon açıldığı zaman gelen normal ses düzeyi duyulamayacak kadar bozuk bir hale geliyor ya da hiç ses gelmiyor. Bu tarz sorunları ileride yaşamak istemiyorsanız PUBG için en iyi telefonun ne olduğu hakkında olan yazımızı okuyabilirsiniz.

PUBG mikrofon açınca oyun sesi gidiyor
PUBG mikrofon açınca oyun sesi gidiyor

IOS İçin Çözüm Yöntemleri

Iphone telefona sahip kullanıcıların bileceği üzere iOS 14 güncellemesi gelmesi üzerine bir çok kullanıcı bu sorun ile karşılaştı. Bazı arkadaşları için çözüm yolu olarak oyuna girmeden önce kulaklığı takıp sonrasında oyuna girdiğiniz zaman sorun çözülüyor. Eğer yine olmadı ise gürültü engelleme özelliğinden kaynaklandığı düşünülüyor. Bunun için ayarlar kısmından erişebilirlik yerine girmelisiniz. Burada bulunan gürültü engellemeyi kapatmanız gerekiyor. Daha sonra oyuna girmeyi deneyebilirsiniz. Farklı bir yol olarak ise yeni gelecek olan iOS yazılımı güncellemesini beklemelisiniz. Oyun içerisinden sunucu değiştirmeyi veya oyunu silip yüklemeyi son çare olarak yapmalısınız.

Android İçin Çözüm Yöntemler

Genel anlamda Android cihazlar üzerinde bu soruna fazla denk gelmedim. Ancak bu tarz bir sorunu bu biçimde ki bir cihazda yaşıyorsanız oyun içerisine girip sunucu değişimini yapmalısınız. En son çare olarak oyunu silip yeniden yüklemeyi deneyebilirsiniz. Bazı telefonların içerisinde bulunan ses ayarlarının da içerisinde bulunan gürültü engelleme özelliği bu şekil sorunlara neden oluyor. Bu ayara girip kapatmanız sizin için bir çözüm sağlayacaktır. Arkadaşlar daha fazla bu tarz kaliteli paylaşımlar için Instagram hesabımızı takip etmenizi tavsiye ederim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here