Riot Hesap Açma Nasıl Yapılır? (Wild Rift Hesap Açma)

0
167
Riot hesap açma

Riot hesap açma konusu son zamanda yaşanan olaylar ve mobil oyunlar açısından önemli bir hale geldi. Geçtiğimiz günlerde LOL yapımcısı Riot Games tarafından yapılan LOL tarzı mobil oyunu Türkiye’de erişime açıldı. Bizde Wild Rift hesap açma işlemini de sizlere detaylı olarak anlatmış olacağız.

Riot Hesap Hakkında Bilgilendirme

Wild Rift hesap açma konusunu merak edenler veya Valorant, LOL hesap açma işlemlerini merak edenler için bu yazıyı hazırladık. Çoğu kişinin bildiği gibi bu oyunların ve bazı farklı oyunların sahibi Riot Games firmasının oyuna giriş için ayarladıkları bir hesap sistemi bulunuyor. Bu sistem ise Riot hesabı yapısı olarak kurulmuş. Tek hesap ile bütün oyunlarla bağlantı kurabiliyorsunuz. Eski LOL hesabı olanlar ise hesaplarını Riot hesabına çevirme özelliğini kullanmalılar. Eğer yeni hesap kuran biri iseniz hızlı kurmak için Google, Facebook, Apple hesabınız ile hızlı kayıt bağlantısı kurabilirsiniz. Ayrıca 30 günde bir isim değiştirme hakkına sahip olmanız da güzel özelliklerden biri diyebilirim.

Riot hesap açma
Riot hesap açma Wild Rift hesap açma

Riot Hesap Açma

İlk adım olarak klasik biçimde internet üzerinden Riot Games sitesinden kayıt ol seçeneğini kullanabilirsiniz ya da oyunu yükledikten sonra giriş ekranı bölümünde bulunan kayıt ol kısmından basarak kayıt ekranına geçebilirsiniz. Hesabınızı açmak için ilk kısımda e-postanızı girmelisiniz ve girdiğiniz e-posta sizin erişiminiz olduğu bir e-posta olmalı çünkü size bir onay postası gönderilecek bunu net biçimde onaylamadan hesabınız erişime açılmayacaktır. Daha sonrasında şifrenizi diğer yerlere benzer biçimde iki kez giriyorsunuz. Kullanıcı adınızı belirleyip onuda doldurmalısınız. Doğum tarihi gibi farklı detayları da doldurmalısınız zaten hesap açmanız ücretsiz bir işlemdir.

Wild Rift Hesap Açma

Bu kısım ise en basit kısmı tabi bir Riot hesabınızı olduğunu varsaydığımız zaman kolay oluyor. Çünkü Riot hesabınız ile Wild Rift oyununa giriş yapıyorsunuz ve bu hesabınızda bulunan kullanıcı adınız sizin oyun içerisinde bulunan karakterinizi takma ismi olarak diğer insanlar tarafından görülüyor. Ayrıca şunu söyleyebilirim rahat biçimde Riot sitesine girerek isimini istediğiniz biçimde değiştirebiliyorsunuz. Riot ID yapısı sayesinde başkaları ile aynı isimi almanıza olanak sağlıyor ve diğer kişiler ile karışmıyorsunuz. Ayrıntıları merak edenler için Wild Rift isim değiştirme hakkında olan yazımızı buraya bırakıyorum. Ayrıca Wild Rift için gelen son yama hakkında olan yazımıza bir bakın derim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here