Wild Rift Emülatör ile Nasıl Oynanır? Tüm Detaylar!

0
151
Wild Rift emülatör

Wild Rift emülatör konusu hakkında sorular yakın zamanda Wild Rift mobil oyununun Türkiye piyasasına girmesi ile başlamıştı. Bazı arkadaşlar LOL oynamaktan çok zevk aldığı için mobil olarak istediği yerde oynamak için yüklerken bazı arkadaşlar sistem yetersizliği nedeniyle oyunu yükleyemiyor. Ancak normal LOL kaldırmayan bilgisayar az olsa da onun için emülatör kullanmak isteyenler var.

Emülatör Mantığı

Aslında bu sistem bilgisayarınıza bir mobil alet yazılımı varmış gibi bir yapı veriyor. Bu sayede çeşitli mobil oyunlarına bilgisayarınız üzerinden erişebiliyorsunuz. Önemli bir bilgi daha vereyim sadece oyunlar için değil uygulamalar yüklemek isterseniz de bu şekilde emülatörlerden yararlanabilirsiniz. Eğer tuş kontrolleri konusunu merak ediyorsanız bir çok bu tarz yazılım içerisinde sizin klavye kontrollerinizi ayarlayabileceğiniz kısım bulunuyor. Bazı uygulamalar klavyeye uygun en iyi ayarı yapılmış olarak geliyor ve kendinize göre ufak ayar yapabiliyorsunuz. Özellikle dikkat etmeniz gereken şey yüklediğiniz emülatörün optimizasyon düzeyidir. Daha açık olarak oyunun düşük FPS de çalışması veya kasması durumu diyebiliriz.

Wild Rift emülatör
Wild Rift emülatör 

LOL ve Wild Rift Karşılaştırması

Elbette çoğu PC ve mobil oyun farkı gibi ilk etken grafik farkı LOL daha iyi bir görüntüye ve daha iyi bir bilgisayar gereksinimine sahip. Ancak ülkede bulunan bilgisayarların büyük bir kısmı LOL oynama konusunda gayet başarılı diyebiliriz. Eğer sistem özelliğiniz LOL kaldırmıyorsa emülatör ile Wild Rift yükleyip daha rahat biçimde oynayabilirsiniz. Şuan Wild Rift içerisinde çok fazla karakter ve içerik olmasa da yakın zamanda tamamlanacaktır. Onun dışında çoğu yapısı LOL ile aynı biçimde gelmiş belki biraz animasyonları farklı olabilir o kadar.

Wild Rift Emülatör Yükleme

Bilgisayara emülatör görevi görmesi için bir çok uygulama bulunuyor. Ancak ben size bizim kullandığımız ve güvendiğimiz BlueStacks firmasının emülatörünü öneririm. Direkt olarak sitesine girerek kurulum dosyasını indirebilirsiniz. Onay işlemlerini yaptıktan sonra kurulumu tamamlayıp uygulamadan Google hesabınıza giriş yapın. Bu sayede Google Play üzerinden indirilebilen her oyunu indirip oynayabilirsiniz. Bu şekilde Wild Rift indirilip oynanabiliyor. Ayrıca başka bir emülatör kullanırsanız kendi tercihiniz olur. Ancak emülatör hatalı ise sorun yaşayabilirsiniz. Ayrıca Wild Rift ücretsiz isim değiştirme hakkında olan yazımıza bir bakmanızı öneririm. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here