Wild Rift Ping Düşürme Nasıl Yapılır? Güncel 2020!

1
246
Wild Rift ping düşürme

Çoğu mobil oyuncunun bildiği gibi yakın zamanda LoL yapımcıları Riot Games tarafından yapılan bir mobil LoL olan Wild Rift yayınlandı. Gelmesiyle beraber bir çok sorunu içinde barındırıyordu. En önemlilerden biri ise Ping  değerlerinin çok fazla olması sorunu oldu diyebiliriz. Bizde bu sorunun sebebini ve çeşitli çözüm yollarını derledik. Wild Rift ping düşürme nasıl yapılır anlattık.

Ping Çıkmasının Nedenleri

Hepinizin bildiği gibi yeni bir oyun çıkarken bir çok açıdan eksiğe sahip oluyor. Bu tarz eksikleri ise yeni getirilen güncellemeler ile kapatmaya çalışıyorlar. Mobil açıdan yapılan yeni bir oyun olması nedeniyle Wild Rift içerisinde büyük eksikler barındırıyor. En büyük eksik ise sunucuların yetersiz kalması oldu. Mesela siz Avrupa tarafına yakın olsanız bile sizi Asya sunucusuna bağlıyor ve mesafe uzaklığı nedeniyle Ping çıkma sorunu yaşanıyor. Ayrıca çeşitli optimizasyon hataları bulunuyor. Sizin internet bağlantınız bu tarz eksiklikler nedeniyle yetersiz kalabiliyor. Yakın zamanda bu tarz olan bütün sorunlara bir çözüm getireceklerdir. çünkü Riot Games LoL oyuncuları için TR özel sunucu bile açmış bir firma olduğu için mobil açıdan da açma ihtimali çok yüksek.

Wild Rift ping düşürme
Wild Rift ping düşürme

Wild Rift Ping Düşürme Yöntemi

İlk ve en basit yöntem olarak Wi-fi kullandığınızı varsayarak bağlantı ağınıza yaklaşmanızı ve bağlı birisi varsa o kişinin bağlantıdan çıkmasını ya da az bağlantı kullanan bir uygulama açmasını deneyebilirsiniz. Farklı bir yöntem olarak ise çoğu kullanıcının internete bağlanıp yoğunluk oluşturmadığı bir zamanda girmeniz fayda gösterebiliriz. Eğer bu işlemler de yetmiyor ise internetinizin hızını test edip duruma bağlı paket değişikliğine gidebilirsiniz.

Alternatif Yöntemler

Ekstra olarak hücresel veri hızınız oldukça yüksek olduğu için onu kullanarak daha iyi ping değerine sahip olabilirsiniz. Ancak paketiniz de az internet varsa hücresel veri belli bir noktadan sonra size yeterli gelmeyecektir. Bazen de Wi-fi kutunuzu yeniden başlat işlemi işinizi görecektir. En son çözüm olarak Riot Games’in oyuna ekleyeceği sunucu değiştirme özelliğini eklemesini bekleyip Avrupa sunucusuna geçmek olacaktır. Ayrıca merak edenler için Wild Rift sistem gereksinimleri hakkında olan yazımızı buraya bırakıyorum bir bakın derim. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here