Wild Rift Server Değiştirme Nasıl Yapılır?

1
211

Wild Rift server değiştirme konusu yakın zamanda yaşanılan sorunlardan biri haline geldi. En çok yaşanan sorunlardan biri olması ise Ping yani gecikme süresinin artmasına yol açtı. Bu durum oyuncular tarafından ışınlanma ve donma gibi sorunlar yaşatıyor. Online oyuncular bu durumun çok can sıkıcı olduğu iyi biliyorlardır.

LoL: Wild Rift

LoL severler için bir mobil versiyon olması amacıyla yapılan bu oyun geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelmiş bulunmakta. Henüz tamamen hazır olmaması ve çeşitli sıkıntıları olduğunu biliyoruz. Bunlardan en basiti ise serverlerde yaşanan ping sorunları oldu. Normal LoL içerisinde Türkiye sunucusu var ama Wild Rift henüz bu kadar sunucu desteğine sahip değil ve bizim oyuncularımızı Asya sunucularında topluyor. Yakın zamanda server değiştirmek için güzel bir yenilik getirmeleri çok yüksek ihtimal ile bekleniyor.

Wild Rift Server Değiştirme
Wild Rift Server Değiştirme Wild Rift Server Değiştirme

Wild Rift Server Değiştirme Sorunu

Çoğu kişinin bildiği üzere Online tabanlı oyunlarda herkesin birlikte oynaması için ortak bir ağa bağlanıp denkleşmesi gerekir. Bunun için internet bağlantısı gerekli olur ve mesafe farkı ne kadar artarsa gecikme süreleriniz de o kadar artacaktır. Bu nedenle normal LoL Türkiye için özel bir sunucuya sahip. Bizde uzak bir sunucuya bağlı kaldığımız için gecikme sürelerimiz artıyor ve oyun içerisinde ışınlanma, donma, kayma gibi dengesizlikler yaşanıyor. Bu saydığımız nedenlerden dolayı farklı ve yakın olan yani gecikme saniyemiz az olan bir sunucuya bağlanmamız gerekiyor. Ancak bu bağlantı konusunda sorunlar alıyoruz.

Çözüm Yolları

İlk olarak oyun içerisinden sunucu seçeneğini değiştirdiğiniz zaman bile hiçbir etkisi olmadığı ve sunucunun yine aynı biçimde kaldığı söyleniyor. Şuan Türk oyuncuları Asya sunucusunda oynatıyorlar ama biz daha çok Avrupa’ya yakın olduğumuzdan ping değerleri artıyor. Yakın zamanda sunucular açarak buna çözüm getireceklerdir. En basit olarak sunucuları bekleyebilirsiniz. Ancak siz yinede oyunu oynamak istiyorsanız VPN kullanarak yani İP adresinizi başka bir yerde gibi gösterebilirsiniz. Bunun için internetten çeşitli programlara ulaşabilirsiniz. Ayrıca Wild Rift Sistem gereksinimlerini merak ediyorsanız onun hakkında olan yazımızı buraya bırakıyorum. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

1 YORUM

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here