Assassin’s Creed Valhalla Çıkış Tarihi Belli Oldu!

0
106
Assassins Creed Valhalla Çıkış Tarihi Belli oldu

 

Assassin’s Creed Valhalla Çıkış Tarihi Belli Oldu! Başlıklı yazımızda çıkacak olan yeni AC (Assassin’s Creed) oyunu hakkında genel bir bilgilendirme yapacağız. Daha sonra ise yeni yayınlanan oynanış detaylarına değindik. Ubisoft’un yaptığı Forward etkinliği ile açıklanan çıkış tarihi ve yayınlanan oynanış videosu hakkında yorumları da eklemeyi tabi ki unutmadık. İşte tüm detaylar!

Assassin’s Creed Valhalla Hakkında Genel Bilgilendirme

Başlamadan önce bir önce bulunan Assassin’s Creed Valhalla oynanış videosu yazısını okumadıysanız onu buraya koyuyorum. Onu okuyup gelirseniz bağlantıyı kurmanız ve anlamanız daha kolaylaşır. Çünkü bu yazımız birazcık onun devamı niteliği taşıyacaktır. Son AC oyunu olacak bu oyun Viking teması ile yer alacak. Ayrıca karakterinizin adı Eior olacak ve bu karakter aynı zamanda bir kabile lideri olacak. Kendi kabilenizi korumanız, bakımını yapmanız (yemek vb.), genişletmek gibi sorumluluklarınız olacak. Grafik açısından Odyssey oyununun daha geliştirilmiş hali olarak karşımıza çıkıyor. Vikingleri seven arkadaşlar için gayet hoş bir oyun olacağa benziyor.

Assassins Creed Valhalla Çıkış Tarihi

Assassin’s Creed Valhalla Oynanış Açıklamaları

Eski oyunun oynanış sistemine yakın bir biçimde tasarlansa da ilginç detaylar ile birlikte oynanışı çeşitlendirme yoluna gidilmiş. Örneğin isterseniz ordunuz ile baskın (Raid) yapabilirken isterseniz tek başınıza sessiz biçimde halledebiliyorsunuz. Ayrıca çift kol sisteminde bir değişim yaparak sol kolu özel hareket sağ kolu normal saldırı olarak ayarlamışlar. Bu kollar arasında silah değişimleri oynanış mekaniğinizi değiştirmiş. Eski oyunda bulunan özel hareket ve animasyonlar hala kullanıma açık biçimde yapılmış. RPG (Role-Play-Game) ögeleri ise daha geliştirilmiş ve verilen kararların sonuçları oyuncuya daha iyi hissettirilmiş.

Assassin’s Creed Valhalla Çıkış Tarihi

İnsanlar bu oyun gerçek AC ruhunu yansıtmıyor deseler bile oyunu hala bekliyorlar. Bunun üzerine etkinlikte kısa bir video yayınlayarak ve açıklama yaparak tarih belirlendi. Tahmin ettiğimiz üzere yeni gelecek bu oyun sene sonuna doğru yani 17 Kasım 2020 tarihinde piyasaya çıkacağı açıklandı. Henüz buglı (hatalı) olarak olan oyunumuz zamanla geliştirilecektir. Buraya koyduğum video ile bu beta versiyon hakkında olan açıklamalar ve görüntüleri izleyebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here