Brawl Stars Gale – Karakter Rehberi ve İnceleme

0
142
Bralw Stars Gale

Brawl Stars Gale – Karakter Rehberi ve İnceleme başlıklı yazımızda sizlerle birlikte yeni gelen Gale karakterini inceleyeceğiz. Önce genel hikayesi bakımından sonra karakteristik özellikleri bakımından inceleyeceğiz. Oyun oynarken size sağladığı avantajları ve dezavantajları değerlendireceğiz. Karakterin iyi oynanması hakkında ipuçlarına ve oyun zevkini çıkarmanız için güzel stratejilere yer vereceğiz. Takım uyumları konusunda hangi karakter ile uyumlu veya uyumlu değil belirleyeceğiz. Detaylarına geçelim.

Brawl Stars Gale Hakkında Genel Bilgi

Karakterimiz kuzeyde yaşayan yaşlı bir tamirciye benzemektedir. Hem özellikleri hem de karakterin giyim tarzı ve çizimlerinden belli olmaktadır. Elinde sırtında çanta gibi duran hafif derin dondurucuları andıran bir silah taşımaktadır. Kendileri kupa yolu ödüllü bir karakter değildir. Sadece kutulardan çıkan bir karakterdir. Bu yaşlı amcamız yeni gelen bir nadirlik türü olan kromatik türünden bir Brawlerdır. Tür rengi ise gökkuşağı benzeri bir yapıya sahiptir. Yaşlı amca destek karakteridir. Savaş kutularından çıkan bu karakterin açıklaması şu şekildedir:

Gale, yorulmak nedir bilmeyen çılgın bir tamircidir. Düşmanlarına geniş menzilli kar ve rüzgar atışı yapar. Süper saldırısıyla da devasa bir fırtına çıkarıp düşmanlarını geri iter.

Brawl Stars Gale Karakteri Rehberi

Kutup Girdabı Saldırısı (Normal Saldırısı)

Açıklamasında Gale, düşmanlarına devasa bir kartopu duvarı yollar. Duvara dikkat! Yazılan bu karakterimizin saldırısı uzun mesafeli bir saldırıdır. Alan hasarı için uygundur ve 3 karo gibi bir genişliğe sahiptir. 5 adet kar  topu fırlatır ve bu kar toplarının her biri 360 hasar vermektedir. Tabi bu değerler birinci seviyesi içindir. Doldurma hızı, “hızlı” olan bu saldırı çoklu düşman saldırılarını püskürtmede oldukça etkilidir.

Gale Fırtınası! (Süper Saldırısı)

Açıklamasında Gale, büyük bir kar fırtınası saldırısı yapar, fırtına önüne çıkan düşmanları geri püskürtür. Olarak yazılan bu karakterimizin kaçış esnasında gayet efektif bir etkiye sahip saldırısıdır. Menzili çok uzun olan bu süper saldırının azda olsa, 100 hasar vermektedir. Alansal olarak hesaplaşmada kalabalık bir alana atarsanız süper saldırınızı oldukça hızlı doldurmanızı sağlayacaktır.

Trambolin Aksesuarı (Gadgets)

Bu aksesuar diğer karakterlerde olduğu gibi 7. seviyede açılmaktadır. Gale karakterini daha etkili kullanmanızı sağlamaktadır. Her maç başına 3 kere kullanma hakkınız vardır. Gale, yere zıplatıcı bir platform bırakır. Bu platform üstündeki düşmanları da takım arkadaşlarını da havaya zıplatır. Bu sayede hem düşük canlı arkadaşlarınızın kaçmasını sağlarsınız hem de elmas çalacak bir düşmanı uzaklaştırabilirsiniz.

Brawl Stars Gale Karakteri taktikleri

Sersemleten Vuruş (Yıldız Gücü)

Yıldız güçleri 9. seviyede açılmaktadır. Savaş kutularından düşerler. Gale’in süper saldırısıyla engellere itilen düşmanlar bir süreliğine sersemler. Oyunda sizi daha etkili bir hale getirir. Ayrıca bir tank karaktere sahip takım arkadaşınız varsa onun saldırması için fırsat oluşturmuş olursunuz.

Brawl Stars Gale Karakteri İpuçları

  • Saldırı yönünden biraz zayıf kaldığı için agresif oyuncular için uygun değildir.
  • Sağlık açısından biraz düşük bir karakter olduğu için direk basan, saldıran oyunculara pek tavsiye etmem.
  • Kullanışlı bir karakter olduğu için savunma konusunda veya çalma konusunda oldukça etkilidir.
  • 1. level sağlığı 3400, hızı ise normal olması onu genel değer olarak ortalama düzeyde kullanılmasının iyi olduğunu göstermektedir.
  • El Primo gibi tank karakterlerle iyi takım olur. Piper gibi sniperleri ise iyi koruması sebebiyle onlarla da uyumludur.
  • Elmas kapmaca oyun modunda hem elmas çalma konusunda hem de elmas alıp kaçmalarını engelleme konusunda etkilidir.
  • Hesaplaşma oyun modunda ise alan hasarı vurarak toplu katliam yapma olanağı sağlar.
  • Ayrıca buraya Pam karakterini iyi oynamanız için bir rehber bırakıyorum

Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here