ETS 2 Trafik Artırma Nasıl Yapılır? Tüm detaylar!

0
254
ETS 2 trafik artırma

ETS 2 trafik artırma işlemi herkes tarafından çokça sorulmuştu. Biz de bunun için bir araştırma yaparak trafiği istediğiniz biçimde artırmayı ve bu işlemi en kolay biçimde yapmanız için gerekenleri anlatacağız. Genel anlamda Euro Truck Simulator 2 hakkında bilgi vereceğiz. Şimdi konunun detaylarına geçelim.

Euro Truck Simulator 2 Hakkında Genel Bilgi

SCS Software firması tarafından başlatılan ETS serisinin ikinci yani son oyunudur. 19 Ekim 2012 yılında ilk olarak Microsoft Windows için çıkış yapmıştır. Oldukça ucuz olan fiyatı ve düşük sistem istemesi ile çoğu oyuncu tarafından tercih edilen bir simülasyon video oyunudur. Şu anda mobil dışında her platformda bu oyunu rahat biçimde oynayabilirsiniz. Hala güncelleme gelen oyunda en son 1.37 güncellemesi geldi ve bu yazıyı buraya bırakıyorum bir bakın derim. Ayrıca ekstra bir program ile çoklu oyunculu mod ile oynayabiliyorsunuz. Eğer bu modun yapımını istiyorsanız yorumlarda belirtebilirsiniz.

ETS 2 Trafik Artırma
Oyun içinde konsol kısmı

ETS 2 Trafik Artırma Uzun Yöntem

Uzun yöntem olarak bahsettiğim kısım birkaç işlem daha gerektirmesine rağmen daha kullanışlı bir yöntemdir. Bu nedenle bu yöntem ile yapmanızı tavsiye ederim. Kendi oyunumda kullanırken bu uzun yöntemi kullanarak yapıyorum. Öncelikle dosyalar kısımından belgelere dosyasına girmeniz gerekiyor. Orada bulunan Euro Truck Simulator 2 dosyasına girin. Girdiğiniz kısımda bulunan config.cfg isimli dosyayı sağ tık yapıp birlikte aç kısmından not defteri ile açın. Daha sonra uset g_console yazısını belge içerisinde arayın. CTRL+F yaparak aratırsanız daha kolay bulabilirsiniz. Burada uset g_console yazısının devamında bulunan sıfırı bir yapıp kaydetmeniz gerekmektedir. Oyuna girip ESC tuşunun altında bulunan tuşa basarak konsol kısmını açarsınız. Bu konsol kısmına g_traffic ve yanına 1 ve 10 arasından bir adet sayı yazarak trafik durumunu belirleyebilirsiniz.

Kolay Yöntem

Euro Truck Simulator 2 dosyasına yukarıda bulunan biçimde girdikten sonra config.cfg isimli dosyayı sağ tık yapıp birlikte aç kısmından not defteri ile açın. Daha sonra uset g_traffic yazısını belge içerisinde arayın. CTRL+F yaparak aratırsanız daha kolay bulabilirsiniz. Bu yazının yanında bulunan sayıyı 1 ve 10 arasından bir adet sayı yazarak trafik durumunu belirleyebilirsiniz. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here