Far Cry 6 Fiyatı Belli Oldu! (Oyun Konsolları ve PC)

0
108
Far Cry 6 Fiyatı

Far Cry 6 Fiyatı Belli Oldu! (Oyun Konsolları ve PC) Başlıklı yazımızda yeni çıkması beklenen ve Ubisoft tarafından duyurusu yapılan Far Cry serisinin son oyunu olacak Far Cry 6’nın her platform için çıkış ücretlerini araştırıp bulduk. Oyun hakkında yapılan açıklamalara ve yorumlara yazımızda yer verdik. Şimdi detaylara geçelim.

Far Cry 6 Hakkında Genel Bilgiler

Ubisoft tarafından yapılan yeni oyunumuz ilk çıkarken Crytek tarafından yapılarak piyasaya çıkmış bir oyun serisinin yeni çıkacak bir oyunudur. Ayrıca Crytek bir Türk firması olarak Crysis oyun serisi ve kendi oyun motorları ile bilinir. Daha önce bahsettiğimiz Ubisoft’un yeni oyunlarından olan oyunumuz Ubisoft Forward etkinliğinde ilk kez karşımıza çıktı. Etkinlikte ufak bir sinematik fragmanını gördüğümüz oyunun grafikleri oldukça iddialı. Fiyatı belli olan oyunumuz eğer bir aksama olmaz ise 18 Şubat 2021 tarihinde çıkış yapmayı planlıyor.  Ayrıca PlayStation 5, Xbox Series X ve Google Stadia platformlarında çıkış yapması bekleniyor. Bu arada Ubisoft’un yeni oyunu Assassin’s Creed Valhalla hakkında olan yazımıza bakabilirsiniz.

Far Cry 6 Fiyatı Belli Oldu! (Oyun Konsolları ve PC)
Oyun içinden bir kare

Far Cry 6 Fiyatı (PC)

Bilgisayar üzerinde fiyatı olarak konsollara göre daha uygun bir biçimde aşağıda görünen şekildedir. Fiyatlar genel anlamda pahalı olsa da PC oyuncuları daha makul fiyatlara bu oyuna sahip olabileceklerdir.

 1. Standard Edition = 269 TL 
 2. Gold Edition = 449 TL
 3. Ultimate Edition = 495 TL
 4. Collector’s Edition = Henüz bir fiyat söylenmedi

Far Cry 6 Konsol Fiyatı

Konsollarda performans olarak daha iyi beklense de oyunun yeni nesil konsollar çıktığı zaman onlara da geleceği söyleniyor. Bizler ise heyecanla bekliyoruz. Ancak bu fiyatlar Dolar kurlarının anlık değişimine bağlı olarak değişme gösterebilirler.

XBOX ONE 

 1. Standard Edition = 470 TL 
 2. Gold Edition = 600 TL
 3. Ultimate Edition = 650 TL
 4. Collector’s Edition = Henüz bir fiyat söylenmedi

PlayStation 4

 1. Standard Edition = 60 Dolar ( 410 TL )
 2. Gold Edition = 99 Dolar (685 TL)
 3. Ultimate Edition = 119 Dolar (820 TL)
 4. Collector’s Edition = Henüz bir fiyat söylenmedi

İlk çıkış fiyatı bu şekilde ayarlanmış olsa dahi çıktıktan belli bir süre sonra indirime girmesi muhtemel bir durum. Ancak yeni nesil konsollar için fiyatlar aynı mı olur yoksa değişir mi bu hala soru olarak akılda kalmış bir durum olarak tartışma konusu halinde duruyor. Okuduğunuz için teşekkürler. Kalın sağlıcakla 🙂

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here