Horizon: Forbidden West PS5 Özel Çıkıyor! – Detaylar

0
109
horizon forbidden west ps5

Hepinize tekrardan selamlar değerli oyun severler. Bildiğiniz üzere Sony oyun konsolu PlayStation 5’in çıkış tarihi belli olurken, yanına ona özel oyunların haberleri de gelmeye başladı. Bu yazımızda Guerrilla Games’in şaheseri Horizon: Forbidden West PS5 e çıkışını ele alırken onun hakkında biraz bilgileneceğiz. Hazırsanız başlayalım.

Horizon: Forbidden West PS5 Ne Zaman Çıkıyor?

Horizon: Zero Dawn oyunun devam serisi olan Horizon: Forbidden West’in PlayStation 5’e çıkışı 2021 yılında olacağı söyleniyor. Peki bu oyun PS5 in hakkını verebilecek mi? 20 Kasım 2020’de çıkacak olan bu 8 çekirdekli üstün teknoloji sahiplerinin sevgisini kazanabilecek mi? Sony tarafından henüz net bir bilgi yok ancak Amerika satış fiyatı 499 dolar olmasının üstüne vergilerle beraber bu yeni teknolojik ürünün Türkiye satış fiyatı 7000tl bandında olacağı tahmin ediliyor.

horizon forbidden west ps5

Uzak Gelecekteki Dünya’ya Farklı Bir Bakış

Dünya’da uzak bir gelecekte Doğa, kendine ait olanı geri alıyor. Ama insanlıkta ilkel kabileler halinde yaşamını sürdürüyor. Bu yeni ortamda makinelere karşı hayatta kalma mücadeleleri var. Bu makinelerinde köklerinin nereden geldiği bilinmiyor.

Hatırlarsanız Horizon: Zero Dawn bu cümlelerle tanıtıyordu kendini. Dışlanmış bir kız çocuğu olarak dünyaya gelen Aloy’u ilk kez bu oyunda tanıdık ve yönlendirdik. Gerek açık dünyası olsun gerek grafikleri ve bizi içine sürükleyen hikayesiyle oyuncuların yüreğinde taht kurmuş bu oyunun yeni serisi PlayStation 5’e gelmesini iple çekiyoruz. Gelişen teknolojide oyun yapımcıları bizi şaşırtmaya devam edebilecek mi? Diğer PlayStation oyunlarına bakıcak olursak; The Last of Us , God of War , Red Dead Redemption 2 gibi harika bir senaryo üzerine kurulu bu oyunda bir sonraki adımı tahmin etmek oldukça güç. Bu ilkel ama metal dünyada hayatta kalmak için Aloy ile avlanmayı öğrenmemiz gerek. Tamda bu noktada oyunun bize sunduğu rol yapma mekaniği bize yardımcı olur. Ayrıca oyun senaryosu içinde vereceğiniz bazı kararlar Aloy’un karakteristik özelliklerini değiştirir.

Bizce oyunun atmosferi ve hikayesi bakımından harika bir yapım olan bu oyunu oynamanızı öneririz. PlayStation5 hakkında detaylı bilgi arıyorsanız PlayStation 5 Fiyatı ve Çıkış Tarihi Belli Oldu! adlı yazımıza bakmayı unutmayın. Kendinize iyi bakın.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here