Pubg Lite Güvenlik Kodu Doğrulama Hatası Çözümü

0
125
pubg lite güvenlik kodu doğrulama hatası

Son zamanlarda oyuncuların çoğunun karşılaşmış olduğu PUBG Lite güvenlik kodu doğrulama hatası hakkında olan bu yazımızda bu hatanın çözümünden bahsetmemiz üzerine olacak. Bu hatanın çözümü tam olarak bilinmese de bulduğumuz birkaç alternatif yol üzerinden çözüm sağlamaya çalışacağız.

Pubg Lite Güvenlik Kodu Doğrulama Hatası Çözümü

Son zamanlarda çıkan bu sorun birçok oyuncunun canını sıkmış durumda. Resmi olarak bir çözüm yayınlanmamış olsa da sizler için birkaç çözüm yolu bulduk. Bu çözüm yollarını tek tek deneyip sonuca ulaşabilirsiniz. Eğer bu yolların hepsini denedikten sonra da çalışmıyor ise resmi bir çözüm yolu beklemenizi tavsiye ederiz. Bu çözüm yolları dışında bulduğunuz çözüm yolu olursa da yorumlar kısmında yazmayı unutmayın.

Güvenlik Duvarını Kapatma

Aldığınız bu hatanın güvenlik duvarı sebebiyle olması muhtemeldir. Bu nedenle Windows Güvenlik Duvarını kapatmanızı tavsiye ederiz. Bilgisayarınızdan ayarlar kısmına girerek güvenlik duvarını kapatabilirsiniz. Bu yöntemleri denedikten sonra sağlıklı olması açısından bilgisayarınız yeniden başlatıp deneyebilirsiniz. Oyunu oynamayacağınız zamanlarda ise güvenlik duvarınızı tekrar etkinleştirmeniz sizin açınızdan daha iyi olacaktır.

Çakışan Programları Kapatma

Oyun esnasında arkada açık olan programlar oyun ile çakışıyor olabilir. Bu sebeple bu hatayı alıyor olabilirsiniz. Görev Yöneticisinden bu programları bulup görevi sonlandır diyerek kapatabilirsiniz.

Pubg Lite Güvenlik Kodu Doğrulama Hatası çözümü

Sosyal Medya Hesabı Bağlama

Tarayıcıdan hesabınıza girip herhangi bir sosyal medya hesabı(Fcebook, Discord vb.) bağlayabilir ve oyuna bu şekilde giriş yapabilirsiniz. Bu yöntemlerle giriş yaparsanız düzelme ihtimali yüksek olacaktır.

Modemi Tekrar Başlatın

Oyuna giriş sırasında yaşanan kopukluklar ve sistemin algılamaması modemden kaynaklanıyor olabilir. Modeminizin arkasında bulunan tuşa basarak modemi kapatıp 5-30 saniye bekledikten sonra açarsanız sorununuz çözülebilir. Bu yöntem işe yaramaz ise fişten çıkartıp takarak da deneyebilirsiniz. Muhtemelen düzelecektir.

Bilgisayarı Tekrar Başlatın

Bilgisayarı birkaç kere kapatıp tekrar açan ve bu sayede çözüm elde eden kullanıcılar olduğunu forumlardan gördüm. Bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra oyun ile çakışan programların başlatılmaması sizin için bir çözüm yolu olabilir.

Bu sorunla ilgili farklı çözüm yolları buldukça bu yazı üzerinden paylaşacağız. Yazıyı takipte kalın. Aynı zamanda farklı oyunlar ve o oyunların hataları, oyun haberleri ile ilgili çabuk bilgi sahibi olmak sitemizde bulunan E-Bültene kayıt olmayı da unutmayın. LoL Yeniden Bağlanma Hatası alıyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. İyi oyunlar Oyunoxs okurları.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here